14.01.2012 13:00

Výstava The Art of Hard Rock přinese díla rockerů

Pro rockové hudební fajnšmekry je připravená událost, tentokrát se však nejedná o událost koncertní. Výstava The Art of Hard Rock nabízí ke zhlédnutí obrazy, které namalovali nejrůznější rockoví muzikanti.

Jak už samotný název The Art of Hard Rock napovídá, jedná se o propojení výtvarného umění s osobnostmi rockové sféry. Na místě budou mít návštěvníci možnost zhlédnout čtyřicet dosud nevystavovaných uměleckých děl. Autory obrazů jsou známí rockoví hudebníci.

Nalezneme zde díla například od Michaela Jacksona, Jima Morrisona z The Doors, Petea Townshenda a Rogera Daltreyho z anglické kapely The Who, Franka Zappy, Mika Oldfielda, kresby Jimiho Hendrixe nebo výtvory skupiny Marillion. Za The Beatles se zde objeví dílo Ringo Starra a pro metalisty je zastoupení v podobě keramické masky vyrobené Brucem Dickinsonem z Iron Maiden.

Unikátní výstava se vydala na celosvětové turné a Česká republika je její druhou zastávkou. Exponáty jsou dovezené z amerického Orlanda. Výstava vznikla u příležitosti čtyřicátého výročí vzniku řetězce Hard Rock Cafe.Součástí je také doprovodný program, konference rockových bloggerů o budoucnosti českého hudebního průmyslu či projekce rockových koncertů. The Art of Hard Rock je možné vidět v Galerii Dvorak Sec Contemporary. Adresa výstavního místa je Dlouhá 5, Praha 1. Denně je otevřeno od 10 do 18 hodin. Samotná výstava bude trvat do 17. února a vstupné na ni je zdarma.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.