21.03.2014 13:00

Vypsaná Fixa představí v Karviné nové album

Vypsanou Fixu určitě nemusíme zdlouhavě představovat. Tuto pardubickou kapelu, která sama sebe označuje za pop-punkovou, zná snad každý jedinec zajímající se jen trochu o hudbu a českou hudební scénu. Tudíž nebude ani velkým překvapením tohoto článku profláknutá novinka týkající se nového alba Krásný smutný den a koncertů, které právě probíhají. Jeden z nich se bude konat v sobotu 22. března v karvinském klubu Harlekýn.

Vypsanou Fixu tvoří čtyři charakterističtí členové s ještě charakterističtějšími přezdívkami, pod kterými je zná převážná většina fanoušků. Již od roku 1994 dělají specifickou hudbu se zvláštními surrealistickými texty, které píše zpěvák Márdi. V nich se můžeme přesvědčit o jeho neskonale svojském a pestrém vlastním světě, který sice každý nepochopí, o to kouzelnější je však poté celkový dojem z hudby Vypsané Fixy.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Za sebou má kapela celkem osm řadových alb, z nichž poslední právě vyšlo. Deska Krásný smutný den má za sebou již teď kladné recenze a skvělou mediální propagaci, která jen může u undergroundové kapely být. Už sám obal desky ale nasvědčuje, že ani Fixu neminuly experimenty a to, že „barvy vtrhly do zahrady“, jak se zpívá v jedné ze skladeb, je skutečně pravda.

 

 

O všech těchto věcech se budete moci přesvědčit již tuto sobotu 22. března v karvinském klubu Harlekýn, kde Vypsaná Fixa zahájí svůj koncert v 19 hodin. Vstupné na místě je 180 korun v předprodeji pak o 30 korun levnější. Jako předkapela zahraje karvinská kapela Ajdontker, která má za sebou již několik let působení a také například vystupování na ostravském Majálesu. Akce je v Karviné jednou z nejočekávanějších v tomto roce. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.