18.03.2019 17:10

Mladí ladí jazz završí na Karlově náměstí nu-jazzová legenda Jaga Jazzist Doporučeno

Jaga Jazzist při koncertě v pražském Lucerna Music Baru 15. 4. 2018 Jaga Jazzist při koncertě v pražském Lucerna Music Baru 15. 4. 2018 Foto: Zuzana Veselá/musicweb.cz

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz oznamuje první jména závěrečného Open Air koncertu, který po druhé proběhne na Mezinárodní den jazzu 30. dubna na Karlově náměstí. Hlavní hvězdou jsou norští nu-jazzoví kouzelníci Jaga Jazzist, jedna z nejlepších koncertních skupin současnosti.

Jaga Jazzist vznikli v roce 1994 kolem sourozeneckého tria Larse, Martina a Linea Horntvethových. Pozoruhodný kompoziční přístup a originálním propojení jazzu, elektroniky a post-rocku z nich udělalo jeden z nejrespektovanějích norských souborů v zahraničí. V obsazení Jaga Jazzist najdeme mnoho virtuózně ovládaných instrumentů: pozoun, trubku, kytaru, basu, vibrafon, basový klarinet, saxofon, bicí, tubu i syntezátory.

Jejich strhující nasazení během koncertů jim přineslo pozici jedné z nejlepších koncertních kapel současnosti. Neotřelý přístup ke kompozici, unikátní práce se zvukem, originální spojení jazzu, elektroniky i post-rocku a obrovské nasazení na pódiu z nich udělaly možná nejvlivnější norskou kapelu posledních dvou dekád. Jak zahráli v roce 2015 v pražském Lucerna Music Baru, se můžete dočíst v naší reportáži. Pohled na zatím poslední koncert v Praze najdete zase zde.

Humor, nadhled, virtuozita a buřičské nerespektování jakýchkoli stylových a žánrových hranic je typické také pro Moon Hooch, atypické trio dvou saxofonistů a bubeníka z newyorského Brooklynu. Jejich legendární vystoupení v sérii NPR Tiny Desk Concerts zaznamenalo více než 3 miliony zhlédnutí a k jejichž fandům se počítá i věčný rebel Iggy Pop.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Mladistvá energie oživuje swingovou klasiku v podání pražského HarmCore Jazz Bandu a unikátní amalgam napříč žánry s rockovým a bluesovým feelingem namíchá české legenda, skupina minus123minut. Představí se také vítězové soutěže Jazzfruit, určené pro nadějné české i zahraniční jazzmany. Program na Karlově náměstí je přístupný zdarma a bude jej živě přenášet Český rozhlas Vltava.

 

 

Festival Mladí ladí jazz odstartuje již 30. března v Divadle Archa vynikající soulová zpěvačka  Andreya Triana, která vsadila na hudbu už jako teenagerka úplně všechno. Bylo to dobré rozhodnutí, netrvalo příliš dlouho a spolupracovala se zvučnými jmény jako Bonobo či Flying Lotus. V dalších týdnech na festivalu vystoupí například Alfa Mist, Jameszoo nebo Oran Etkin. Více se o celém festivalu a jeho programu dočtete v naší pozvánce.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dispozici v předprodeji v síti GoOut, zvýhodněné vstupné pro návštěvníky do 26 let začíná již na 111 Kč. Oficiální festivalový playlist si můžete poslechnout na Spotify. Součástí festivalu Mladí ladí jazz je program dětských workshopů Mladí ladí dětem, které se uskuteční v Praze, Ostravě, Brně a Děčíně.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.