22.01.2020 22:12

Když nestřílí teroristy, hraje country. Kiefer Sutherland zahraje v Praze

Kiefer Sutherland Kiefer Sutherland Zdroj: oficiální stránka hudebníka

Jméno Kiefer Sutherland budou znát především filmoví fanoušci. V posledních letech se ale z filmových pláten a televizních obrazovek stěhuje na koncertní pódia. V únoru se se svou kapelou představí také českým fanouškům a to v pražském Lucerna Music Baru.

 

Kiefer Sutherland patřil na přelomu osmdesátých a devadesátých let ke zlaté hollywoodské mládeži. Jeho rodiče byli slavní herci (otce Donalda Sutherlanda jsme mohli vidět třeba v Tuctu špinavců), a tak měl start do kariéry poměrně usnadněný. Průlomem byl hlavně western Mladé pušky, kde se objevil po boku mnoha populárních souputníků, mimo jiné i Charlieho Sheena.

Jak se blížil konec století, Kiefer se z velkého plátna postupně vytrácel a zdálo se, že jeho kariéra se chýlí k neslavnému konci. Jenže to už na něj v televizi čekala jeho životní role. Protiteroristický agent Jack Bauer ze seriálu 24 hodin, vyznačující se nekompromisním přístupem, se díky němu stal kultovní postavou. Seriál si po celém světě získal zástupy fanoušků a běžel až do roku 2010.

 

 

Ke country přičichnul začátkem devadesátých let. V té době byl profesionálním závodníkem v ropingu, tedy kovbojském umění s lasem. Také byl takřka deset let vlastníkem ranče. “Jako závodník jsem trávil spoustu času na cestách s těmi nejlepšími kovboji,” vzpomíná, "a tehdy jsem začal poslouchat hodně country, protože v rádiu nic jiného nehrálo. Waylon Jennings, Merle Haggard, Willie Nelson, všichni tihle chlapíci byli v písních vypravěči svých vlastních příběhů. To je to samé, co mě zaujalo na herectví. To vyprávění vlastních příběhů stylem, jaký v rock’n’rollu najít nemůžete.”

V roce 2001 spoluzakládá label Ironworks, ale vlastní hudební kariéru zahajuje až o nějakých patnáct let pozdějit. Debutové album Down In a Hole vyšlo v roce 2016 pod hlavičkou Ironworks, jeho loňský následovník Recless & Me už pod křídly koncernu BMG. Zdá se tedy, že hudebník Kiefer Sutherland má před sebou zářnou budoucnost a pro milovníky country by měl jeho koncert být skvělou volbou.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.