06.10.2019 17:30

Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

Bubeník Michael Ehré a kytarista Henjo Richter se rozhodli pro společnou cestu a založili si kapelu The Unity, v jejíž hudbě se melodický metal kombinuje s prvky hard rocku. Protože ve dvou se kapela dělá těžko, přibrali do party ještě zpěváka Gianbu Manentiho, kytaristu Stefa E., basáka  Jogiho Sweerse a klávesáka Saschu Onnena, s nimiž se Ehré znal ze svého dřívějšího působiště, kapely Love.Might.Kill. 

Jakmile byla sestava na světě, hudebníci neváhali, pustili se do práce a výsledkem jejich snažení se stalo bezejmenné debutové album z roku 2017. Během té spousty koncertů a bezpočtu hodin ve zkušebně jsme s Michaelem zjistili, že jsme oba stejně hudebně i lidsky  naladění. A tak nás napadlo začít soustředit tu část naší kreativity, jdoucí mimo Gamma Ray, do nové kapely," vysvětluje Richter. The Unity má pro tyto plány dokonalou sestavu," dodává.

 

 

Následovalo úspěšné turné, které Richterovu partu přivedlo několikrát i do Česka. O rok později se diskografie The Unity rozrostla o druhý přírůstek, album Rise. Nové písně jsou odrazem úžasné energie a neskutečně nadšených ohlasů na naše vystoupení, ale také velmi pozitivních reakcí v médiích," okomentoval novinku Ehré.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Rok po vydání tedy kapela přijede novinku představit do České republiky. V programu má hned dvě zastávky. 25. října dorazí do Prahy, aby se zahrála v klubu Nová Chmelnice, a následující večer se přesune do zlínského Masters of Rock Café. Na obou štacích večer zahájí česká kapela s mezinárodními ambicemi Symphonity.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.