Kytarista Richie Kotzen vyráží na akustické turné

Mezi zahraniční hudebníky, kterým učarovala Česká republika a rádi se do ní vrací, patří i světoznámý kytarista Richie Kotzen. Jeho letošní koncerty, pro změnu akusticky, si můžete vychutnat hned dvakrát : 17.června v brněnské Melodce a 18.června v plzeňském Zach's Pub, kde vystoupí pod širým nebem.

Richie Kotzen Richie Kotzen Zdroj: Ozzy&Potkan

Rodilý američan Richie Kotzen hrábl do strun elektrické kytary již coby sedmiletý. V osmnácti vydal své první album a jeho tvář shlížela z obálek několika hudebních časopisů. Jeho talentu si nešlo nevšimnout a čtenáři Guitar World jej zvolili jedním ze tří nejlepších nových kytaristů. Následovala další dvě alba, než se přidal k v té době již proslavené glam metalové kapele Poison. Vyjel s nimi na celosvětové turné a jeho píseň Stand vyšplhala až na 4.příčku skladeb MTV a umístila se v první dvacítce žebříčku časopisu Billboard.

Čtěte také: Crossroads Guitar Festival 2013 znovu pomáhal závislým 

Po odchodu z Poison se opět věnoval sólové produkci, než ho v roce 1999 jazzová legenda Stanley Clarke přizvala k sestavení skupiny Vertú. Nahráli stejnojmenné album a objeli několik evropských jazzových festivalů. Richie říká: „Být v bandu s Clarkem a ostatními byla čest a obrovská zkušenost."
Po jazzu opět přitvrdil - vystřídal Paula Gilberta v rockové kapele Mr.Big, která byla tou dobou na vrcholu hitparád. Další velkou zkušenost Richie udělal v roce 2006 jako předskokan legendární kapely Rolling Stones na jejich turné po Japonsku. 

 

 

Současná hudba Richieho Kotzena je směsí rocku, blues, soulu, plná procítěných melodických riffů. Na svém kontě má zapsáno 22 sólových desek,spousty koncertů po celém světě a dva vlastní modely kytar, „Kotzen Telecaster" byla opakovaně nejlépe prodávaným modelem kytary pro značku Fender Japan.
Do Čech se Richie celkem pravidelně vrací, má zde díky fanklubu spoustu fanoušků i osobních přátel.

Přehled

 • Název akce: Richie Kotzen
 • Datum: pondělí, 17 červen 2013
 • Místo: Melodka Brno
 • Cena: 400 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert G.Love

  Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel řešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brother – málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku - kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Beth Hart si Prahu oblíbila. Další koncert chystá i na rok 2020

  Bluesrocková diva Beth Hart se dlouho do Prahy nepodívala, vše se ale změnilo v roce 2012, kdy zde prvně vystoupila ve vyprodaném Lucerna Music Baru a rok později se na stejné místo vrátila. Krátkou přestávku vystřídaly hned čtyři koncerty v průběhu tří let ve Foru Karlín, přičemž zatím poslední se uskuteční 6. prosince. Ještě před ním ale zpěvačka zveřejnila datum dalšího plánovaného koncertu v Praze, tentokrát v nových prostorách O2 universum.

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

Další podobné články