02.03.2020 13:29

Legenda elektronické hudby vystoupí na festivalu Pop Messe

Festival Pop Messe rozšiřuje program a oznamuje legendárního Squarepushera, který vystoupí poprvé v České republice. Nově oznámený Squarepusher potvrzuje, že brněnský festival staví na propracované dramaturgii i konceptu.

„Squarepusher je ve světě elektronické hudby legenda, a jsem rád že svoji českou premiéru odehraje právě na Pop Messe,“ říká nadšeně Kelar a doplňuje: „Čerstvě po vystoupení na světoznámých evropských festivalech jako Primavera Sound a Dour dorazí k nám do Brna. Jeho vystoupení bude velkým hudebním i audiovizuálním zážitkem. Squarepusher totiž kromě hudby proslul i inovativními způsoby prezentace.“ Anglický hudebník patří pod renomované vydavatelství Warp Records a jeho tvorba se skládá z žánrů drum & bass, acid house, rave, IDM, jazz a elektroakustická hudba.

Festival v minulých týdnech rozšířil program i o další interprety. Na seznam nedávno oznámených umělců patří ruský alt popový projekt Shortparis, elektro-rockoví Holy Fuck, progresivní jamajská dancehall formace Equiknoxx a polské indie, cold-wave duo Wczasy. České zastoupení rozšiřuje zpěvák 7krát3 nominovaný na letošní cenu Anděl a brněnské rapové legendy ve složení Opia, MC Gey, Tafrob, Maniak, Michajlov, Daniel a Řáhol v projektu Opia & Jízdní neřád. Ze Slovenska přijede mladý hip hopový talent Gleb. Nyní zveřejněná jména doplňují line-up oznámený na počátku února. Aktuální seznam interpretů stále není finální, další jména plánují pořadatelé zveřejňovat průběžně v nejbližších dnech a týdnech.

 „Máme radost, že se lidem nový festival tolik líbí. Ještě jsme nestihli zveřejnit vše a už máme prodanou téměř čtvrtinu vstupenek. To je velmi příjemné překvapení,“ komentuje situaci programový ředitel Tomáš Kelar. Pop Messe zaměřuje svoji pozornost především na mladou multižánrovou hudbu přesahující obecně vžitý pojem POP. Festivalový line-up je plný zahraničních hudebníků reprezentujících světová jména napříč žánry.

 

 

Místem konání festivalu Pop Messe je post-apokalypticky vyhlížející areál okolo Bobycentra a legendárního fotbalového stadionu za Lužánkami. Lokalita blízko středu města nabízí ideální dostupnost MHD i pěšky. Současná kultura zde bude rezonovat na pozadí nedávné, avšak stále živé minulosti. Doprovodný program propojí tři nosná festivalová témata – ekologii, společnost a technologie. Více informací a vstupenky najdete zde. Dvoudenní akce v Brně přivítá od 24. do 25. července hvězdy jako Modeselektor, Tommy Cash, Sóley, Algiers, Acid Arab a mnoho dalších. Festival má prodáno již téměř 25 % z předprodejních vstupenek. Lístky jsou aktuálně v prodeji za cenu 840 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.