27.02.2020 13:00

Rage Against the Machine zavítají v rámci svého reunionu do pražské O2 areny

Rage Against the Machine patří k nejvýraznějším kapelám devadesátých let. Specifický projev zpěváka/rappera Zacka de La Rochy či kytarové experimenty kytaristy Tima Morelly utvořily zjev této kapely, jejíž dravost a ostré politické texty jsou aktuální dodnes.

Americká crossoverová skupina Rage Against the Machine se chystá na koncert do České republiky v rámci celosvětového turné. S jeho oznámením své fanoušky trochu překvapila. Rage Against the Machine totiž nejsou od roku 2011 aktivní. Minulý rok ale oznámili reunion, už druhý ve své hudební kariéře. K prvnímu reunionu došlo v roce 2007, ale existence kapely opět skončila v roce 2011.  Mezitím se opět trojice muzikantů mimo frontmana dala do práce a společně založili kapelu Prophets of Rage s Chuckem D z Public Enemy a B-realem ze Cypress Hill.

 

 

První album nesoucí název kapely vystřelilo Rage Against the Machine na výsluní slávy. Téměř osm let se tahle kalifornská parta těšila velkému úspěchu, než došlo k prvnímu rozpadu v roce 2000. Jako rozloučení se s fanoušky vydali Rage Against the Machine album coverů Renegades, kde zazněly písně mimo jiné od straight edge punks Minor Threat, Cypress Hill, MC5 či Boba Dylana. Všichni členové Rage Against the Machine mimo Zacka de la Rochy vstoupili po rozpadu do nové kapely Chrise Cornella (Soundrgarden) nazvané Audioslave. 

Jako support s Rage Against the Machine pojede chicagské rapové duo Run the Jewels. Koncert se uskuteční osmého září 2020 v pražské O2 areně.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.