Letňák na Střeleckém ostrově bude v srpnu plný hvězd

Pro zpestření ze všedních dnů pro Pražany či návštěvníky hlavního města mají pořadatelé Letňáku i na srpen připraveno několik zajímavých hudebních hostů pro open air scénu na Střeleckém ostrově.

Radim Hladík Radim Hladík Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

Již na tento čtvrtek 6. srpna je připravena hudební lahůdka v podobě zpěváka, textaře i skladatele v jedné osobě - přivítáme Vladimíra Mišíka. A nepřijde sám, doprovodí jej jeho kapela Etc... a také legendární Blue Effect, se kterým v minulosti také hrával, a který netřeba blíže představovat - na naší hudební rockové scéně září již pěknou řádku let. Vladimír Mišík se společně s Radimem Hladíkem společně objevují na podiích, během prázdnin se s nimi můžete setkat (nebo již setkali)i na různých festivalech. Podvečer na Střeleckém ostrově, uprostřed Prahy, s takovými umělci, jakými oba pánové i s jejich kapelami jsou, bude mít jistě nezapomenutelnou letní a pohodovou atmosféru. Můžeme se těšit na písně mapující jejich tvorbu, od minulosti se projdeme až k těm novějším skladbám. Jistě je z čeho vybírat, neboť kapela Blue Effect vznikla již v roce 1968 a u jejího zrodu stáli právě Vladimír Mišík a Radim Hladík. V historii českého rocku je právem zapsána mezi těmi nejdůležitějšími, jež byla a je vzorem pro spoustu dalších hudebníků. Na jejích koncertech pak nezřídka potkáváme vedle sebe otce i syny či dokonce vnuky, jak se svorně pohupují v jednom rytmu známých písní.


 


Program na Střeláku pak bude pokračovat ve dnech 10. až 14. srpna festivalem Prague Pride a pak přijde na řadu opět hudba. Ve středu 19. srpna se nad ostrovem a vodami přilehlé Vltavy ponese hudba z jiného soudku - pro příznivce alternativní muziky je připravena mladá a mezi hudebními fanoušky stále více oblíbená kapela Zrní. Její set bude netradičně připraven v akustické podobě.
V závěru měsíce se po loňském velkém úspěchu na Střelecký ostrov vrátí Bratři Ebenové. Jim bude patřit čtvrtek 27. srpna. Ani je není třeba dlouze představovat, i jejich originální hudební tvorba s chytlavými texty je u nás velmi populární.

Čtěte také: Svátek bigbítu – v Lucerně vystoupily skupiny Blue Effect a Collegium Musicum s mnoha hosty

Nově opravený prostor na Střeleckém ostrově skýtá prostor nejen pro muziku, ale i pro doprovodné akce. Za zmínku určitě stojí venkovní výstava autorské tvorby u nás s takovým typicky českým názvem Dyzajn market. Na své si přijdou také příznivci projekcí, pro které pořadatelé připravili bohatou nabídku kvalitních filmů s řadou překvapení.
Vstupenky můžete zakoupit na sezení(350 Kč) i na stání(250 Kč) v předprodeji, na místě zaplatíte o padesát korun víc.

Bližší informace najdete na www.letnak.cz

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

 • Písničkář Pokáč dokazuje, že je Úplně levej

  Známý český písničkář a textař Pokáč, který tento rok vydal své druhé album s názvem ,,Úplně levej", vypustil do světa stejnojmenný videoklip.

 • Foto: Chinaski, Sono, Brno, 4.10 2019

  Skupina Chinaski vydala nové album "11", které se rozhodla pokřtít hned v několika městech. Na fotogalerii z brněnského křtu se můžete podívat zde.

Další podobné články