30.06.2012 17:00

Léto plné hvězd rozzáří Prahu i letos Doporučeno

Ondřej Ruml na loňské výstavě Léto plné hvězd Ondřej Ruml na loňské výstavě Léto plné hvězd Zdroj: archiv interpreta

Částečně prodejní výstava se zajímavým hudebním programem, Léto plné hvězd, je již za dveřmi. Prázdninový čas tak budou zpestřovat nejen hračky, výukové kapsáře a společenské hry i pro zdravotně postižené děti, ale také hudba. Na akci vystoupí Kamila Nývltová, Gabriela Gunčíková, Ondřej Ruml, Petr Ševčík a mnozí další.

Výtvarnice Olga Černohorská a Ivana Kárníková nevynechaly ani letošní rok a již posedmnácté připravily výstavu Léto plné hvězd. Jejich ručně vyráběné textilní a dřevěné hračky naleznou svůj prozatímní domov v Praze na Dražického náměstí 10, odkud některé z nich poputují do domova nejednoho dítěte. Výstavní místnost ale poslouží také jako koncertní hala, v níž se vystřídá několik nadějných českých talentů.

Samotná výstava začíná 1. července a potrvá až do 26. srpna. Otevřeno bude denně od 10 do 21 hodin. V létě však proběhne několik unikátních večerů, během nichž se sálem budou linout nejrůznější melodie.

Unikátní hudební večery zahájí vernisáž

Výstava bude oficiálně odstartována 3. července. Vernisáž v 18 hodin zahájí starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký a autorky výstavy Olga Černohorská a Ivana Kárníková. V roli moderátora se představí Josef Mladý. Vystoupí také Sabina Laurinová nebo Ondřej Ruml. Přítomnost rovněž potvrdili Lucia Šoralová, Jana Feriová a Petr Kutheil. Avšak jejich přítomnost si bude moci užít jen omezený počet lidí. Vernisáž bude totiž přístupná z kapacitních důvodů pouze jedincům, kteří vlastní pozvánku.

Pozvánky však nebudou třeba pro žádný další večer. A jaký bude letošní ročník Léta plného hvězd?

10. července, 18 hodin - Česko zpívá

Česko zpívá je nekomerční pěvecká soutěž pro talenty ve věku od 9 do 26 let. Účastnit se jí mohou začínající zpěváci a zpěvačky nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Německa a Polska. Léto plné hvězd pro příchozí nachystá koncert třinácti finalistů. Večer obohatí svou přítomností a zpěvem také zpěvačka Kamila Nývltová, patronka soutěže.

19. července, 18 hodin - Dvojí tvář

Pozvání na Léto plné hvězd přijala také Gabriela Gunčíková, Objev roku 2011, muzikálová Kleopatra a tanečnice pořadu Let's Dance. Gabriela bude nejen povídat o svém debutu Dvojí tvář, ale samozřejmě dojde i na zpěv a závěrečnou autogramiádu.

 

 

26. července, 18 hodin - Večer s povídáním a písničkami

Herec, zpěvák, textař a režisér Josef Laufer se výstavy zúčastní vůbec poprvé. Příběhy o jeho životě, práci i budoucnosti budou příjemně doplněny několika hudebními hity, se kterými má Josef co do činění.

31. července, 18 hodin - Miro Šmajda

Ani letošní ročník se neobjede bez slovenského zpěváka Miro Šmajdy, který už jistě patří do inventáře výstavy. A ačkoli v současnosti vystupuje jako Max Jason Mai, do Prahy se opět vrátí všemi milovaný Miro.

2. srpna, 18 hodin - Křížem krážem muzikálem

Nepatříte mezi vlastníky pozvánky na vernisáž? Nemusíte zoufat, protože Kamila Nývltová se v doprovodu Mariána Vojtka objeví na výstavě ještě jednou, aby společně se svým kolegou představila současnou muzikálovou tvorbu.

9. srpna, 18 hodin - Je báječný žít

Devátý srpnový večer bude patřit zpěvačce Haně Křížkové. Stálice muzikálového nebe se na výstavu vrací podruhé. Tentokrát představí také kousky, které vyčaruje z hávu šansonu, swingu a blues.

16. srpna, 18 hodin - Večer s Dualitou

Dalším navrátilcem bude Petr Ševčík. Loni na výstavě vystoupil s kvartetem Flow of Voices. Letos však vydal svou debutovou desku Duality. Večerem budou tedy znít skladby, které na desku Petr vtiskl. Tentokrát bude ale na pódiu stát sám.

petr-sevcik
23. srpna, 18 hodin - Být či nebýt?

Stejně jako Petr Ševčík i Ondřej Ruml představí skladby debutového alba, které nese název Proměna. Hvězda lyrikálu Kudykam nezapomene ani svou kouzelnou krabičku, se kterou se poprvé vydal do světa v rámci soutěže X-Factor.

Hudební večery budou probíhat pod taktovkou Olgy Černohorské. Všechny koncerty jsou benefiční, a tak výdělek poputuje na dobrou věc. Díky loňskému ročníku byla zafinancována výroba a vytvoření interaktivníhch divadelních představení s aktivním zapojením malých diváků, která hraje agentura Petra Kubce pro děti se zdravotním postižením na území celé republiky.

Své místo na koncertech si můžete rezervovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 724 305 737 (v době průběhu výstavy a jejích otevíracích hodin).

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.