15.01.2016 17:00

Lucie oslaví třicetiny na stadionech

Třicet let už letos uplyne od zrodu formace zvané Lucie. Jenom těžko byste hledali Čecha nebo Slováka, který o ní nikdy neslyšel. A to už je, uznejte sami, pořádný důvod k oslavě. Po dlouhém komatu se Lucie v roce 2014 triumfálně vrátila na koncertní pódia. A letos její návrat pokračuje česko-slovenským stadionovým turné.
 
Dne 20. dubna 1988, kdy se na pražské Chmelnici odehrál její první oficiální koncert, už Lucie dva roky existovala a hledala ideální sestavu, za mikrofonem byl chvíli třeba i Michal Penk. Nakonec na palubě zůstali kytarista a zpěvák Robert Kodym, basák P.B.CH., klávesista Michal Dvořák a zpívající bubeník David Koller. O dva roky později vychází debutové album Lucie a s každým dalším se čtveřice posouvá v popularitě výš a výš, až nakonec dosáhne statusu asi nejpopulárnější polistopadové skupiny v naší zemi. Při takové koncentraci tvůrčího potenciálu je skoro až s podivem, že trvalo více než dvacet let, než se kapela pod tlakem přebujelých eg někdy v roce 2004 rozpadla. 
 
 
 
 
Je pravda, že se nechcem nikdy vracet, tam kde nám bylo mizerně, ale když se Lucie vrátila, měli jsme hodně velkou radost. První náznaky proběhly po vyhlášení ankety interpreta dvacetiletí v únoru 2011, ale kapela nic neuspěchala, dala si několik takříkajíc zahřívacích akcí, než vyrazila na jaře 2014 na plnohodnotné turné. Jak se dalo očekávat, ohlas byl nadšený a zdá se, že tenhle příběh ještě zdaleka nekončí. A tím se dostáváme do současnosti. Oslavy kulatin Lucie zahájila oprášením letitého hitu Medvídek. Ten dostal nový zvukový kabát a videoklip (s ukázkami z muzikálu Větší než malé množství lásky). Kapela o něm prohlašuje: „Točit klip po tolika letech pro nás bylo velmi zajímavé. Svěřili jsme se však do rukou zkušených profesionálů, natáčení si užívali a s výsledkem jsme spokojeni. Pevně věříme, že spokojení budou i naši fanoušci. A všem doporučujeme dokoukat video až do úplného konce. Těšíme se brzy na viděnou!“
 

Čtěte také: Dan Bárta & Alice vyráží na 100/4 TOUR  

 
Hlavní součástí oslav ale bude samozřejmě turné. Tisková zpráva slibuje: „...kostrou koncertů budou především zásadní skladby dlouholeté a úspěšné kariéry nejznámější české skupiny a řada narozeninových překvapení. Lucie a její tým v současné době pracují na vizuální i zvukové podobě těchto koncertů..." Máme se tedy nepochybně na co těšit. A kdo ví, třeba se do budoucna dočkáme i nějakých těch nových skladeb.
 
Program turné je následující:
16. 6. Plzeň - Amfiteátr Lochotín
22. 6. Bratislava - Incheba Expo Arena
24. 6. Brno - Velodrom
 1. 7. Praha - Eden Aréna

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.