15.01.2016 9:34

Popový imperátor Elton John nás oblaží na podzim

Kontroverzní osobnost, nositel Řádu britského impéria, legendární zpěvák, skladatel a klavírista Sir Elton Hercules John se vrací po třech letech do 02 areny.

Poprvé navštívil Elton John Českou Republiku roku 1984, kdy zahrál v Paláci kultury. Koncert byl stejně elektrizující, jako ten poslední v roce 2013 ve vyprodané O2 areně. Je třeba Eltona Johna vůbec představovat? Bytosti, kterým jméno slavného zpěváka není povědomé, obývají zřejmě jiné planety, ale řekněme si o něm pár faktů, které možná někteří z nás pozemšťanů neví…

Elton John se narodil 25. března 1947 v Londýně, tehdy ještě jako Reginald Kenneth Dwight. Roku 1972 si nechal úředně změnit jméno na Elton Hercules John, přičemž prostřední jméno Hercules používá jen velmi zřídka. V roce 1998 připojuje ke jménu titul „Sir“, který obdržel za opakovanou charitativní angažovanost, především v oblasti pomoci lidem postiženým AIDS.

Svou neuhasínající slávu si Elton John začal vybojovávat počátkem 70. let hity Rocket Man nebo Tiny Dancer, avšak jeho profesionální kariéra trvá již více než 40 let. K jeho nejznámějším hitům patří též písničky Daniel, Candle In Wind, která zazněla poprvé při pohřbu princezny Diany, I´m Still Standing nebo Can You Feel The Love Tonight, která byla oceněna Oscarem a zazněla v nejúspěšnějším animovaném filmu všech dob: Lví král. Celkem se jeho nahrávek po celém světě prodalo více jak 200 milionů kopií.


 

Elton John se vepsal do dějin naší kultury a stále je živou součástí pop music. Kdo chce na vlastní kůži pocítit váhu slov a hudby popového magnáta, vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal v cenové relaci 1590–2690 korun. Tak neváhejte a přijďte si 26. listopadu doplnit kapitolu z dějin současné hudby do O2 areny!

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.