10.06.2022 22:24

Lucie vyráží na letní tour Chci zas…

Jenom těžko byste hledali Čecha nebo Slováka, který o ní nikdy neslyšel. Po dlouhém komatu se Lucie v roce 2014 triumfálně vrátila na koncertní pódia, vydala nové album EvoLucie a ani covid ji nedokázal zastavit.

 

Dne 20. dubna 1988, kdy se na pražské Chmelnici odehrál její první oficiální koncert, už Lucie dva roky existovala a hledala ideální sestavu. Za mikrofonem byl chvíli třeba i Michal Penk. Nakonec na palubě zůstali kytarista a zpěvák Robert Kodym, basák P.B.CH., klávesista Michal Dvořák a zpívající bubeník David Koller. O dva roky později vychází debutové album Lucie a s každým dalším se čtveřice posouvá v popularitě výš a výš, až nakonec dosáhne statusu asi nejpopulárnější polistopadové skupiny v naší zemi. Při takové koncentraci tvůrčího potenciálu je skoro až s podivem, že trvalo více než dvacet let, než se kapela pod tlakem přebujelých eg někdy v roce 2004 rozpadla. 

Je pravda, že se nechcem nikdy vracet, tam kde nám bylo mizerně, ale když se Lucie vrátila, měli jsme hodně velkou radost. První náznaky proběhly po vyhlášení ankety interpreta dvacetiletí v únoru 2011, ale kapela nic neuspěchala, dala si několik takříkajíc zahřívacích akcí, než vyrazila na jaře 2014 na plnohodnotné turné. Jak se dalo očekávat, ohlas byl nadšený a tak tenhle příběh ještě zdaleka nekončí.

V těchto dnech  vyráží na turné pod názvem Chci zas…  “V této náročně době si velmi vážíme každé příležitosti potkat se s našimi fanoušky společně a naživo. Chystané koncerty na letní scéně nám umožní být lidem mnohem blíže, než je tomu ve velkých halách. A přináší nám to ohromnou energii, která při živém vystoupení vzniká,“ shodují se členové kapely. „To jsou zážitky, které nelze ničím nahradit. Děkujeme našim příznivcům za podporu v letošním roce a těšíme se na viděnou v létě,“ dodávají.

Odpočívajit nehodlají ani na podzim, kdy vyráží na halové turné Lucie v opeře.

Program turné Chci zas… 2022

15. června České Budějovice/ Letní kino

16. června Plzeň - Amfiteátr Plaza

23. června Olomouc - Korunní pevnůstka

24. června Třebívlice - Vinařství JOHANN W

29. června 2022 Praha - Ledárny Open Air (vyprodáno)

3. července - Mikulov - Amfiteátr

9. července - Výrava - Letní parket

22. července - Světlá nad Sázavou - Sázava Fest

5. srpna - Malá Skála - fotbalové hřiště

6. srpna - Loket - Amfiteátr

26. srpna - Buchlovice - Amfiteátr

27. srpna - Žatec - Letní kino

2. září - Strakonice - Amfiteátr

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.