11.06.2022 9:39

Shinedown se po 10 letech vrací do Prahy spolu s Asking Alendria a zpěvákem Zero 9:36

Shinedown Shinedown Zdroj: of. stránky skupiny

Multiplatinová kapela Shinedown si upevnila svůj status jedné z nejvitálnějších a nejprogresivnějších hudebních sil, která ztělesňuje tvůrčí dynamiku překračující hranice díky více než 6,5 miliardám streamů po celém světě, rekordním 18 rockovým hitům na prvním místě, 14 platinovým a zlatým singlům, platinovému nebo zlatému certifikátu pro každé album, 10 milionům prodaných alb po celém světě a velkému uznání médií.

Jsou známí pro svá aktuální a upřímná poselství, která se skrývají za jejich písněmi, jež se umisťují na předních místech hitparád a rezonují nejen s jejich celosvětovým publikem a rockovou komunitou, ale i s naší kulturou jako takovou. Na svém mistrovsky realizovaném sedmém studiovém albu Planet Zero, které vychází 1. července u Atlantic Records (a které obsahuje aktuální singl, vzletnou hymnu „Daylight“, a hlavní singl „Planet Zero“), přináší Shinedown pronikavý a zároveň optimistický pohled na zlomy a trhliny společnosti, která v posledních letech prošla mnoha výzvami, spolu s poselstvím naděje, vytrvalosti, triumfu a soucitu.

Vysoce koncepční, niterně nabité album, které produkoval Eric Bass ze Shinedown, si bere na mušku společenské síly, které nás rozdělují v době, kdy bychom se měli sbližovat, a zabývá se rozdělením mezi lidmi s odlišnými ideologiemi, šířící se kulturou zrušení, toxicitou sociálních médií, potřebou upřímnosti v naší veřejné diskusi a zhoubnými účinky těchto věcí na duševní zdraví a lidskost. Planet Zero připomíná, že pokud se navzájem uzavíráme do sebe, riskujeme, že ztratíme empatii, vzájemný respekt a schopnost komunikovat a sjednocovat se způsobem, který vede ke skutečnému pokroku a porozumění. Koneckonců je to právě zanícená snaha o jednotu, která je dlouhodobě jádrem tvorby kapely.

 

 

Shinedown jsou na prvním místě žebříčku Billboard‘s Greatest Of All Time Mainstream Rock Artists Chart poté, co si připsali vůbec nejvíce prvních míst ve čtyřicetileté historii Mainstream Rock Songs Chart s řadou po sobě jdoucích hitů na prvním místě, včetně („Planet Zero“ „Atlas Falls“, „Get Up“, „Attention Attention“, „Monsters“ a „Devil“). Jejich poslední studiové album Attention Attention debutovalo v Top 5 žebříčku Billboard 200 a zároveň se dostalo na první místo v žebříčcích Billboard‘s Alternative, Top Rock a Hard Rock Albums Charts. Doprovodný celovečerní film z roku 2021, který režíroval Bill Yukich (Beyoncé, Metallica), je strhujícím vizuálním protějškem příběhu alba a splétá jeho 14 písní o odhodlání lidského ducha do provokativní a myšlenkově podnětné filmové cesty, která osvětluje další rozměr jejich neomezené kreativity.

Skupina Shinedown, která je oceňována pro svá vysokooktanová živá vystoupení, výbušného rock‘n‘rollového ducha, texty nutící k zamyšlení a melodickou citlivost, si stále získává přízeň milionů fanoušků po celém světě a má za sebou nespočet vyprodaných arén a headlinerských setů na festivalech, které pohání nepopiratelná síla hlasu frontmana Brenta Smithe. Shinedown tvoří Brent Smith (zpěv), Zach Myers (kytara), Eric Bass (baskytara, produkce) a Barry Kerch (bicí).

Asking Alexandria

Asking Alexandria je metalcorová kapela z Yorku v hrabství North Yorkshire. Vznikla v roce 2008, kdy Ben Bruce kontaktoval své bývalé spoluhráče při pobytu v Dubaji. Současnou sestavu skupiny tvoří Ben Bruce (sólová kytara), Danny Worsnop (zpěv), Cameron Liddell (rytmická kytara), Sam Bettley (basová kytara) a James Cassells (bicí).

Zero 9:36

Filadelfský post-žánrový zvukový rebel, zpěvák, kreativec a rapper rýmuje se silou a ohněm zápasníka, když nasazuje úderné háčky, které mají při dopadu explodovat. Přizpůsobí se jakémukoli prostředí, nasbíral přes 40 milionů streamů a spolupracoval s každým od Travise Barkera a vnuka po Hollywood Undead a Theory of a Deadman.

 

Koncert se uskuteční 21. listopadu ve Forum Karlín, cena vstupnek se pohybuje od 1 290 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.