09.12.2023 13:30

Nejrychlejší klavírista Peter Bence zavítá do Prahy Doporučeno

Peter Bence Peter Bence Zdroj: pořadatel koncertu

Proslulý světový klavírní virtuos, skladatel a hudební producent Peter Bence se chystá okouzlit Prahu svým mimořádným talentem.

Peter Bence, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejrychlejší hráč na klavír, překročil tradiční hranice klavírního hraní. Jeho revoluční styl inspiroval nespočet fanoušků a hudebníků po celém světě. Videa Petera Benceho mají ohromnou sledovanost a dosáhla více než 1,2 miliardy zhlédnutí na sociálních sítích. Jeho inovativní styl, který spojuje klasickou a populární hudbu, proměňuje klavír v symfonický orchestr.

„Jsme nadšení, že můžeme uspořádat první arénové vystoupení Petere v Praze. Jeho genialita a vášeň pro klavír hluboce rezonují s publikem po celém světě. Praha se opravdu může těšit na nezapomenutelný hudební zážitek,“ říká za pořadatele Roland Horvath, majitel Koncertpromo.Peter Bence pochází z Maďarska a proslavil se především díky svým technicky náročným aranžím populárních písní, které sdílí hlavně na YouTube.

Bence je nejen talentovaný klavírista, ale také vynikající skladatel, jenž spojuje klasickou hudbu s moderními žánry.Peter už ve dvou letech uměl na klavír zahrát písničky ze svých oblíbených pohádek. Své nadání poté opět ukázal v sedmi letech, kdy složil první skladbu. V jedenácti letech pak vydal svou první desku, která byla výrazně ovlivněna Frédérickem Chopinem a Robertem Schumannem.

Svůj život zasvětil muzice i během studií. Nejdříve studoval klasický klavír a kompozici na Hudební akademii Franze Liszta, pak se rozhodl pokračoval na prestižní vysoké škole Berklee College of Music v Bostonu.V roce 2015 se jeho interpretace songu Bad od Michaela Jacksona stala hitem internetu, kdy ji za pár dní vidělo přes deset miliónů lidí. Díky tomu se proslavil po celém světě. V roce 2012 byl uveden v Guinnessově knize rekordů jako nejrychlejší klavírista na světě, kdy zahrál na 765 kláves za minutu.

Se svoji show vystoupí 11. října 2024 v pražské O2 areně. Lístky jsou již nyní v prodeji v sítích Ticketportal.cz a Ticketstream.cz.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.