12.12.2023 18:55

Scorpions míří do Pardubic Doporučeno

Kytarista Scorpions Rudolf Schenker v pražské O2 Areně. Kytarista Scorpions Rudolf Schenker v pražské O2 Areně. Foto: David Webr/musicweb.cz

Nezastavitelní Scorpions se 29. července příštího roku představí v pardubické Enteria areně. Legendární parta okolo nezaměnitelného vokalisty Klause Meineho se v perníkovém městě představí poprvé. Diváci se mohou těšit na energickou show, plnou úsměvů a pozitivních vibrací.

I s pěti křížky na krku zůstávají Scorpions tím stejným hurikánem. Je to už přes deset let, co se vydali na rozlučkové turné, ale plány na odchod do důchodu vzaly pochopitelně rychle za své. Nezastavil je ani covid, spíše naopak. Nucenou pauzu kapela využila nejlépe jak mohla, přípravou alba Rock Believer

Scorpions není nutné představovat asi nikomu. Debutové album vydali 22 ledna 1972 a od té doby prodali 120 milionů nahrávek. Na kontě mají písně, jež doslova měnily svět, hity jako Wind of Change, Still Loving You, nebo Rock You Like a Hurricane patří ke zlatému fondu světového rocku. A když před sedmi lety přibrali do party bývalého bubeníka Motörhead Mickeyho Dee, bylo jasné, že nehodlají zpomalit.

Turné, v jehož programu je i pardubická zastávka, je oslavou výročí čtyřiceti let od vydání alba Love at First Sting. Pro Scorpions se jednalo o devátou studiovku. Z dnešního pohledu je nahrávka doslova naládována hity a pro kapelu znamenala průlom hlavně ve Spojených státech, kde to nakonec dotáhla až na trojitou platinu. 

Vstupenky k zakoupení zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.