22.04.2012 11:45

Okoř se šťávou bude chutnat všem

Již čtrnáctý ročník open air festivalu na jednom z nejromantičtějších míst v blízkosti Prahy, v podhradí hradu Okoř. Okoř se šťávou se letos uskuteční v sobotu 2. června 2012 od 13 hodin. Tento ročník bude opravdu šťavnatý. Připravte stany, spacáky a jdeme na to.

Pod hradem Okoř mají hudební festivaly silnou tradici. Konají se tam ročně minimálně dva a díky kyvadlové autobusové dopravě z pražských Dejvic a nedalekého Kladna jsou oblíbeným cílovým místem mnoha hudebních fanoušků z širokého okolí. Sympatická nabídka prohlídky hradu zdarma navíc ke koupi vstupenky přímo vybízí. „Okoř je nádherné místo a také energeticky jedno z nejsilnějších míst v Evropě. Sám se tam rád jezdím dobíjet," říká Michal Šenbauer, pořadatel festivalu. „Mám z toho místa výborný pocit. To byl i ten první impuls k uskutečnění prvního ročníku festivalu před čtrnácti lety."

Letos čeká návštěvníky opět bohatá dvanáctihodinová nadílka hudby. Přijedou Mandrage, skupina roku. Charlie Straight představí novou desku a Olympic zahrají v rámci oslav padesáti let kapely jejich Best Of. Zahrají i UDG, České Srdce, Wohnout, Sto zvířat, Imodium, O5&Radeček a další.

Mandrage: česká pop-rocková kapela vznikla v roce 2001. V Loňském roce oceněna jako Skupina roku Akademií populární hudby Anděl. Skupina vydala 4 alba a hlavně poslední dvě měla velký úspěch. Její snadno zapamatovatelné hity si oblíbila široká škála fanoušků od náctiletých školáků až po 40 leté dvojnásobné maminky. Z těch největších zmíníme například Kapky proti slzám, Hledá se žena, Františkovy Lázně a Šrouby a matice.

Charlie Straight: česká pop-rocková kapela založená v roce 2006. Anglicky zpívající Albert Černý vám dá zapomenout, že jde o českou kapelu a budete si připadat jako na koncertě mladých Coldplay nebo Radiohead. V roce 2008 kluci z Charlie Straight absolvovali turné jako předskokani kapely Kryštof. V roce 2009 vydali desku s názvem She's a Good Swimmer a hlavně díky singlu Platonic Johny získali hned tři ceny Anděl - Objev roku, Deska roku a Videoklip roku. Letos vypustili do světa druhou desku s názvem Someone With A Slow Heartbeat.

Speciálním hostem festivalu bude také Václac Neckář, v současné době vydávající nové album s názvem Dobré časy...

Čtěte také: Charlie Straight provoněli pražský Bontonland zbrusu novými alby

Festival rozhodně nebude bez šťávy a podhradí Okoře se na slávu již chystá. Přidejte se v sobotu 2. 6. 2012 od 13 hodin i vy. Vstupenky zakoupíte ve všech významných internetových distribucích jako ticketportal, ticketstream, eventim a ticketpro.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.