23.04.2012 19:30

Na brněnský hrad Veveří opět zavítá festival Moravské Hrady

Další ročník kulturně hudebního festivalu Moravské hrady zavítá do Brna. Akce bude jako obvykle dvoudenní a stane se tak v termínu 10. - 11. srpna, kdy v blízkosti Státního hradu Veveří vyroste festivalový areál. Mezi potvrzené interprety pro ročník 2012 patří například Tomáš Klus, David Koller nebo Xindl X a mezi potvrzené kapely se zařadily Buty, Monkey Business, Mig 21 či slovenští Polemic.

Pouhých 20 kilometrů severovýchodně od centra města Brna, nad zákrutem řeky Svratky, tam kde se do ní vlévá potok Veverka, pokrývá rozsáhlý skalní ostroh dnes k nepoznání omšelý a oprýskaný hrad – Státní hrad Veveří. Dlouho opuštěný, několikrát bezohledně přestavěný, sevřený v ošklivém betonovém krunýři, který z něj doslova rve kusy zděného těla.

To je dnešní podoba kdysi slavné královské pevnosti, residence moravských markrabat i pozdějšího hrdého centra jednoho z největších moravských panských velkostatků. Nepovedenými opravami a dlouhodobým zanedbáním byla poškozená stavba posledních několik desetiletí už jen němou výčitkou těm, kteří jsou zodpovědní za to, kam až musel klesnout kdysi slavný hrad, kamenný ochránce „v zádech “ města Brna...

Moravské hrady.cz je letní kulturní festival. 3. ročník festivalu se uskuteční společně s 8. ročníkem festivalu České hrady.cz během léta 2012 na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.

Moravské hrady - Veveří 10. - 11. srpen

Pátek: NEBE, NO NAME, UDG

Sobota: BUTY, DAVID KOLLER, EWA FARNA, HORKÝŽE SLÍŽE, MANDRAGE, MIG 21, MONKEY BUSINESS, POLEMIC, PROFESSOR LEOPARD, STO ZVÍŘAT, TOMÁŠ KLUS, VISACÍ ZÁMEK, XINDL X

Program festivalu je postaven na vystoupení špiček české a slovenské hudební scény.
Točník - Středočeský kraj, 13. - 14. 7.
Švihov - Plzeňský kraj, 20. - 21. 7. 
Kunětická hora - Pardubický kraj, 27. - 28. 7. 
Rožmberk nad Vltavou - Jihočeský kraj, 3. - 4. 8. 
Veveří - Jihomoravský kraj, 10. - 11. 8. 
Hradec nad Moravicí - Moravskoslezský kraj, 17. - 18. 8. 
Bezděz - Liberecký kraj, 24. - 25. 8. 
Bouzov - Olomoucký kraj, 31. 8. - 1. 9. 

Média

David Koller - Ty a Já Youtube.com - David Koller

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.