29.07.2015 16:22

Ostravu zachvátí tvrdá hudba již o víkendu

Ačkoliv akce s názvem Ostrava v plamenech proběhla poprvé teprve minulý rok, našla si stovky fanoušků, kteří první víkend v srpnu navštívili unikátní areál v ostravské Dolní oblasti Vítkovic, aby tleskali vystoupení českých skupin jako Citron či Dymytry a zahraničním návštěvníkům W.A.S.P. či finské skupině Sonata Arctica. A co nás čeká letos? V sobotu 1. srpna se můžete těšit například na Pretty Maids, Freedom Call či Stratovarius. 

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě bývá spíše než s metalovými koncerty a festivaly spojována s festivalem Colours of Ostrava či s elektronickými Beats for Love. Přesto v roce 2014 hostila první ročník festivalu Ostrava v plamenech a o neúspěchu se rozhodně mluvit nedá. I přesto, že se jednalo o první událost svého druhu, organizace ani hudební výběr nezaostával za jinými, mnohem známějšími a většími akcemi tohoto druhu. 

O rok později, tedy letos v létě, tak nezbývá než se těšit na druhé pokračování komorního festivalu. Jaké skupiny se první srpnový den na pódiu objeví? Tím hlavním, co bude k mání, bude vystoupení skupiny Stratovarius, která do Čech dorazí z Finska. Skupina to odstartovala v roce 1984 a od té doby se pyšní již čtrnácti alby, z nichž poslední s názvem Nemesis vyšlo v roce 2013. 

K dalším velkým lákadlům pak zcela jistě patří dánská hardrocková skupina Pretty Maids, která se zformovala již v roce 1981 a která má za sebou stejný počet deset jako výše zmínění Finové. To poslední z nich (nese název Louder than Ever) přitom spatřilo světlo světa v průběhu minulého roku

Fanoušky méně tradičního metalu pak potěší účast orientální dvojice Myrath a Orphaned Land. První jmenovaná skupina pochází z Tuniska, druhá z Izraele. Obě přitom můžeme označit nálepkou tzv. oriental metalu, subžánru folk metalu, který v posledních letech rychle získává na oblibě a který ve velké většině čerpá z námětů pocházejících z mezopotámské či sumerské kultury. 

Festival sám o sobě prohlašuje, že než aby dovezl desítky kapel, radši dá pořádný prostor několika vybraným. Kromě zmíněných skupin se tak můžeme těšit už jen na německé Freedom Call, kapelu Legendy se vrací a další české uskupení Citron. Vstupenky jsou stále k mání, a to za cenu 890 korun. Pokud s koupí počkáte až do Ostravy, připlatíte si na místě rovnou stovku. 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.