01.08.2015 7:00

Line-up festivalu Šumava Rocks praská ve švech

Ohm Square Ohm Square Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

Jeden z největších a nejznámějších festivalů na Šumavě letos opět přiláká stovky fanoušků, neboť seznam pozvaných kapel je pořádně našlapaný. Chystá už v pořadí 22. ročník a pořadatelé si s výběrem účinkujících opravdu dali záležet.

 Pořádat festival na Šumavě je něco jiného než v Praze. Díky nestálému podnebí a povětrnostním výkyvům i během léta se na zem často neplánovaně snese déšť a hudební produkci je potřeba řádně zabezpečit proti zvlhnutí. A nejen tu. Díky zkušenostem z ˇuplynulých ročníků se pořadatelé rozhodli postarat se i o diváky - před pódiem letos postaví zastřešenou plochu o rozloze 500 metrů čtverečních, takže nějaké rozmary počasí vás vůbec nemusí trápit. Nenaprší vám do piva či dalšího občerstvení z bohaté nabídky a v klidu si můžete vychutnat své oblíbené kapely. A že jich letos opravdu bude.


 

Jako již tradičně mezi hlavními hosty budou Monkey Business, kteří letos slaví své 15.narozeniny a při té příležitosti představují všude kam zavítají i svou zbrusu novou desku  Sex and Sport? Never! Novou desku Glamtronic přivezou i electroswingoví Mydy Rabycad. Jako další účinkující na festivalu přivítáme kontroverzní elektronickou skupinu Vanessa, stálici elektronické scény Ohm Square ( ti předskakovali Monkey Business i na jejich narozeninovém koncertě spojeném se křtem desky), nadějná kytaristka říkající si Electric Lady či funkový DJ Maceo. Festivalem bude coby moderátor provázet opět režisér Zdeněk Suchý a svůj hudební kabaret přiveze i herec Tomáš Matonoha jako inspektor Kluzó.

Prohlédněte si také Fotogalerii ze křtu desky Sex and Sport? Never! Monkey Business

Pokud se i vy máte chuť vydat na letošní festival Šumava Rocks, nutno zmínit i další podstatné informace : datum 22. srpna a místo konání Ostrov Santos Sušice. Začíná se údreme 15. hodiny a pokud budete kupovat lístky až na místě, zaplatíte 290 Kč. V předprodeji jsou již tradičně levnější a to za 220 Kč.

FB

Šumavský festival má již mnohaletou tradici a na prknech jeho pódia se vystřídalo mnoho známých umělců české hudební scény. Zmínit můžeme například Hanu Hegerovou, Plastic People of The Universe, J.A.R., Pražský výběr, Buty, Mig 21, Chinaski, Annu K., Mňágu a Žďorp či světoznámého kytaristu Hirama Bullocka.
Hudební stránku festivalu pak již tradičně doplňuje vizuálně přední český fotograf a rodák ze Sušice Roman Černý - autor originálních plakátových fotografií.
Bližší informace o festivalu hledejte na www.sumavarocks.cz


 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.