14.04.2013 7:00

S Majálesem přichází oslava jara a studentského života

Pražský Majáles Pražský Majáles Zdroj: facebook.com

Je tu devátý pražský ročník festivalu Majáles. Poslední den v dubnu se rozezní park Stromovka v Holešovicích a naladí atmosféru jara, zábavy a festivalového dění.

Už se nemůžete dočkat teplého a slunného počasí, být s přáteli a ještě k tomu poslouchat skvělou hudbu? Není lepší nápad než zajít na Majáles. Na své si přijde opravdu každý. Program začne odpoledne v jednu hodinu. Těšit se můžete na celou škálu učinkujících. Vystoupí například kapela Kryštof, Chinaski, Mig 21, Monkey Business, Vypsaná Fixa, Sunshine, PSH a spousta dalších známých interpretů.

Slavnostním dnem Vás provedou Jan Kraus na hlavní Mayzus stage, Jakub Kohák na AVG stage a DJ Schafff na Gambrinus Excelent stage. Novinka letošního Majálesu je návrat studentských kapel do hlavního dne právě na Gambrinus Stage.

 

{youtube}Hoia-YQlXi0{/youtube}

 

Doprovodný program nabídne například ještě větší studentský jarmark než loni, volbu krále Majálesu, který bude slavnostně korunován v podvečer akce, a když si budete chtít dát oddech, bude Vám k dispozici internetová kavárna. Před samotným začátkem festivalu se můžete zúčasnit průvodu. Sraz je na rohu ulic Vodičkova a Jungmanova v půl dvanácté. Odtud se jde až k prostoru Majáles Open Air festivalu. Majálesový průvod je jakýmsi tradičním prvkem oslav. Družiny kandidátů na krále Majáles staví alegorické vozy a ostaní se buď nastrojí nebo jen zúčastní pochodu. Bude připravena i soutěž o nejlepší masky či vozy.

Čtěte také: Majáles 2012 ve Stromovce Prahu neurazil

Majálesu se můžete zúčasnit i v Hradci Králové 26. dubna nebo v Brně 7. května. Tradice oslav příchodu máje a krás studentského života sahá až do 15.století. Už jen proto bychom se měli zúčasnit tohoto dění, podpořit české tradice a zároveň si užít zábavu.

Lupeny můžete ještě do 19. dubna pořídit za 399 korun, od následujícího dne už o sto korun dráž. Na místě vstupenky k dispozici nebudou.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.