Jako předkapelu si Španěláci vybrali italskou kapelu Talco. Ta fanoušky dostala do víru ska a punku hned na začátku. Jejich jižanský náboj a dynamika udělaly dojem a členové kapely na pódiu pořádně řádili. Necelá hodinka poslechu jejich počinů byla vskutku příjemná a rozhodně nenudila. Netrvalo dlouho a aréna se zcela naplnila. Ukázka diváckých stylů byla opravdu barvitá. Od pankáčů přes rockery až k běžnějšímu neutrálnímu stylu.
Čtěte také: Horkýže Slíže slavili dvacetileté výročí i v Praze
Když Ska-P nastoupili na scénu, celá aréna jakoby se rozvlnila. Fajnšmekři, neznalci kapely i posluchači jiných stylů si přišli na své. Kytarová sóla byla sem tam až hardrocková s prvky punku. Oproti předkapele měli značně lepší ozvučení i zpěv. Energičnost sálala halou. Španělé nenechali nikoho sedět a dělali ohromnou podívanou.
Ska-P je známá svým anarchistickým a politickým smýšlením. Témata písniček se točí kolem zrušení trestu smrti, práv zvířat nebo jsou namířena proti církvi. Všechny své náměty zhmotnili v podobě show, která pobavila a rozpohybovala hledící ještě víc. Showman a vokalista jménem Pipi měnil kostýmy téměř každou druhou skladbu. Projevil se v podobě vězně, který je na elektrickém křesle usmažen, ďábla nebo policisty. Největší ohlas však sklidil kostým papeže. A to díky nafukovací panně, se kterou napodoboval sexuální polohy, a pak ji hodil mezi dav. Pozorovat Pipiho v převleku, jak poskakuje společně s ostatními členy, bylo velmi zábavné.
Takovéto vystoupení bezpochyby rozpohybuje většinu těl, která se mohou odvázat a pořádně si zaskákat. Do sluchátek by si každý Ska-P patrně nepustil, ale na živém koncertě tato parta dokáže vykouzlit opravdu skvělý zážitek.