12.11.2013 15:00

Primal Scream s novým materiálem roztančí Prahu Doporučeno

Skotská formace Primal Scream přijede představit své letošní album s názvem More Light do Prahy. Bobby Gillespie a jeho parta zahrají 18. listopadu v pražském Lucerna Music Baru a role předskokanů se ujme domácí kapela NiceLand.

Primal Scream jsou skotská alternativní rocková kapela, kterou v roce 1982 založil Bobby Gillespie (někdejší bubeník kultovní alternativně-rockové skupiny The Jesus and Mary Chain) a Jim Beattie v Glasgow. Aktuální sestavu tvoří frontman Gillespie (zpěv), Andrew Innes (kytara), Martin Duffy(klávesy), Simone Butler (basová kytara) a Darrin Mooney (bicí). S kapelou také od roku 2006 jezdí Barrie Cadogan jako náhrada za kytaristu Roberta Throb Younga.

Zásadní dílo Screamadelica vyšlo v roce 1991 a znamenalo velký průlom v kariéře Primal Scream. Kapela za legendární nahrávku obdržela historicky první a dnes již právem prestižní Mercury Music Prize. Dodnes je toto album řazeno mezi nejdůležitější hudební počiny devadesátých let a proto tuzemští fanoušci ocenili pražský koncert při výročním turné v roce 2011. V KC Vltavská se tehdy tančilo všude a nejinak tomu jistě bude 18. listopadu v Lucerna Music Baru. Zatím poslední, v pořadí desáté studiové album s názvem More Light vyšlo letos v květnu a ze strany kritiků i fanoušků jsou slyšet jen nadšená slova chvály. Další důvod, proč vyrazit na kytarovou dance music v podání Primal Scream.

Rozehřátí publika zajistí pražská indie-rocková kapela NiceLand, jejíž frontman Michal Motyčka na sebe poprvé upozornil v soutěži hudebních talentů Coca Cola Popstar.

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.