19.10.2023 17:36

Punk rapoví Sleaford Mods vystoupí v klubu Roxy Doporučeno

Sleaford Mods Sleaford Mods Zdroj: of. Facebook Sleaford Mods

Minimalistický punk rap britské dělnické třídy, výbušné beaty a texty plné kritiky populární kultury, nezaměstnanosti nebo špatných pracovních podmínek.

Na albu UK Grim Sleaford Mods znovu nikoho nešetří, přesto se deska probojovala do britské top trojky. Není divu, že mezi jejich velké fanoušky patří Public Enemy nebo Iggy Pop.

UK Grim přináší naléhavý pohled na odvrácené stránky současného světa. Duo z Nottinghamu se na své dvanácté desce oddává doposud nejtanečnějšímu klubovému zvuku. Špinavé grimové beaty perfektně odráží současný britský underground. Sleaford Mods stále překvapují i výběrem hostů, zatímco v minulosti spolupracovali s The Prodigy nebo Orbital, tentokrát se v singlu Force 10 from Navarone spojili s Florence Shaw ze skupiny Dry Cleaning. Její syrová poetika perfektně ladí s texty Jasona Williamsona – v jeho lyrice se stejně jako u jeho oblíbených The Clash nachází velké pochopení pro znevýhodněné vrstvy obyvatel. Na první místo staví Sleaford Mods komunitu, přátele a místa plná odhodlání vzdorovat vládnoucí třídě.

„Možná jsem přece jenom na svou zemi hrdý. Možná jsem vděčný za to, že jsem Angličan. Nakonec jsem pyšný na ty hrozné šedé ulice, strašné počasí a hloupou módu, kterou také nosím. Ta Anglie, na kterou jsem sám hrdý, je ale úplně jiná než ta, kterou nám vnucují naše autority,“ přibližuje Williamson ambivalentní vztah k rodné zemi. Naštvaní, ale plní nápadů i energie s nasazením rozhýbat mysl i tělo. Sleaford Mods jsou na UK Grim v nejlepší formě. V Praze poprvé vystoupí Sleaford Mods už 25. října 2023 v klubu Roxy.

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.