Svojí všestranností představuje Laurie Anderson renesančního umělce, transplantovaného do umělecké komunity New Yorku. Studovala sochařství a hru na housle, pracovala s jazykem, technologií a vizuálními prostředky. Je vynálezkyně, píše knihy, hudbu k filmům, pracuje jako režisérka, fotografka a její příběhy dokážou v několika větách obsáhnout nadčasové filozofické paradoxy. Její tvorba zahrnuje performace, pop music a multimediální projekty. Je průkopnicí elektronické hudby a vynalezla několik zařízení, která použila ve svých nahrávkách a uměleckých vystoupeních.
Očekávejte fascinující divadelní nápady, příběhy balancující na hraně paradoxu i ostře nápaditá aranžmá. Zatímco ve 20. století stála avantgarda i popularita proti sobě, Laurie Anderson to jako jediná zlomila. Patří do společnosti podobně smýšlejících, ale v tvorbě rozdílných skladatelů jako Philip Glass, Steve Reich, John Cage, Brian Eno či Lou Reed.
Na aktuálním Let X=X turné přidává hříčky s publikem. Vybídne diváky, aby 10 vteřin křičeli ve stylu Yoko Ono jako protest proti čemukoli, co si vyberou. Jako poklonu svému už nežijícímu manželovi Lou Reedovi si nevybrala žádný masově známý song, ale skladbu z alba Lulu, které Lou Reed natočil s kapelou Metallica. Zazní s hutným doprovodem pětice Sexmob v čele s trumpetistou Stevenem Bernsteinem. Jako aranžér či spoluhráč patří k nejvyhledávanějším, spolupracoval s umělci jako Leonard Cohen nebo Lou Reed.
Laurie Anderson v našich končinách vystupuje pravidelně od počátku 90. let. Její tvorba a koncertní vystoupení patří mezi silně emotivní až transcendentální zážitky. Tato slova potvrzuje i český renomovaný fotograf Marek Smejkal, který měl to štěstí, že fotil tuto unikátní umělkyni nejen na pódiu, ale i v soukromí: „Laurie Anderson je naprosto úžasná bytost, která působí jako z jiné planety v tom nejlepším smyslu slova. Od první vteřiny jejího koncertu jsem cítil něco zvláštního až povznášejícího, co se slovy jen těžko popisuje. Laurie Anderson je experimentátorka se vším všudy a nesmírně laskavá paní. V její tvorbě je slyšet něco, co člověk v životě neslyšel nikde jinde, co otvírá brány do úplně jiného světa. Na něco takového zkrátka neexistuje předloha. Patří mezi originály a vizionáře, jež definují vlastní styl a nikoho nekopírují.“