01.10.2014 7:00

Queen a Adam Lambert vystoupí v únoru v Praze Doporučeno

Queen + Adam Lambert Queen + Adam Lambert Zdroj: www.livenation.cz

Britská skupina Queen ohlásila evropské turné, na kterém je za mikrofonem doprovodí Adam Lambert. Mezi evropskými metropolemi nebude chybět ani Praha, kde skupina vystoupí 17. února 2015 v O2 Areně.

 

Kapela Queen, respektive kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor se poprvé na jednom pódiu potkali s Adamem Lambertem v roce 2009 při televizní show Americký idol, kde společně odehráli queenovskou hymnu We Are the Champions. Poté se znovu setkali v roce 2011 na evropských cenách MTV v Belfastu. Naprostá spolupráce nastala až v roce 2012, kdy Queen s Lambertem vyrazili na miniturné a odehráli koncerty v Rusku, Ukrajině, Polsku a ve Velké Británii. Úspěch koncertů a spokojenost kapely Queen byla natolik obrovská, že se rozhodli uspořádat 22 koncertů po Velké Británii a Evropě, včetně Prahy. „Po technické stránce je to rozhodně větší produkce než před dvěma lety," hodnotí Lambert nynější turné. „Máme v plánu navštívit více měst, a tak jsme se tomu všichni rozhodli přizpůsobit vizuální stránku show i scénu a budeme samozřejmě hrát všechny hity," dodává.

Počátky slavné londýnské kapely Queen začínají v roce 1967, kdy se na školních chodbách dal dohromady May s Taylorem a založili kapelu Smile. V roce 1970 se ke dvojici připojuje Freddie Mercury a o rok později čtveřici doplňuje basák John Deacon. Skupina Queen vzniká v roce 1971. Jejich tvorba je zpočátku ovlivněna glamrockem. Velký úspěch nastává v roce 1974, kdy kapela vydává album Queen II a Sheer Heart Attack. Ze skupiny Queen se stává obrovský hudební pojem a plní největší stadiony po celém světě. Osmnáctkrát obsadili první příčky v albových hitparádách, obdrželi velké množství různých cen. Vrchol kapely přichází v roce 1985, kdy odehraje legendární koncert na Live Aid. V roce 1990 se začínají objevovat spekulace o špatném zdravotním stavu zpěváka Freddieho Mercury. Dne 24. listopadu 1991 Freddie Mercury umírá na AIDS. Hudební svět je zdrcen touto zprávou. V roce 1997 opouští kapelu John Deacon. Odkaz kapely je ale natolik velký, že se Roger Taylor a Brian May rozhodnou oživit jméno kapely Queen a hledají zpěváka. Výběr nakonec padne na bývalého zpěváka Free a Bad Company - Paula Rodgerse. Pod hlavičkou Queen & Paul Rodgers vyráží na turné. Spolupráce trvá 5 let. V roce 2008 vychází skupině Queen nové album Cosmic Rock, na kterém zpívá Paul Rodgers, ale album se setkává pouze s vlažným ohlasem. V roce 2009 kapela objevuje mladého charismatického zpěváka Adama Lamberta a navazuje s ním spolupráci. „Pokaždé, když jsme hudebně spolupracovali s Adamem, tak to byl prostě ten nejúžasnější frontman," říká Roger Taylor o novém zpěvákovi. „Je senzační. Má úžasný rozsah, a protože velký rozsah měl i Freddie, Adam dokáže zazpívat to, co on. Mám pocit, že zapadá do naší jisté teatrálnosti," nešetří chválou.

Čtěte také: AC/DC znovu na dálnici do pekla 

Adam Mitchel Lambert je americký zpěvák a herec žijící v Kalifornii. V květnu 2009 skončil na 2. místě v 8. řadě soutěže American Idol. V listopadu 2009 vydal své první album For Your Entertainment, které se umístilo na 3. příčce Billboard 200. Je ovlivněn různými umělci a žánry, má okázalý styl vystoupení a silný, technicky zdatný tenor s rozsahem několika oktáv. Získal několik ocenění a nominací, včetně nominace na cenu Grammy za Best Male Pop Vocal Performance (nejlepší popový zpěvák) v roce 2011. The Times jej označil jako prvního otevřeně gay popového umělce hlavního proudu, který získal smlouvu s velkým hudebním vydavatelstvím v USA.

Spolupráce Queen s Adamem Lambertem je zatím pouze na koncertní bázi. V současné době Roger Taylor a Brian May dokončují práce na chystaném albu Queen Forever, které bude obsahovat dosud nevydaný materiál nahraný s Freddiem Mercurym. Album vyjde 10. listopadu.

Chcete-li zavzpomínat na nesmrtelné hity skupiny Queen, neváhejte moc dlouho. Vstupenky v ceně od 1390 Kč do 2190 Kč budou v prodeji od 3. října v síti Ticketportal. Podle všeho budou tato vystoupení patřit k nejžádanějším hudebním akcím roku 2015.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.