03.12.2023 11:47

Rock for People odstartoval adventní kalendář druhým headlinerem Doporučeno

The Offspring The Offspring Zdroj: pořadatel Rock for People

Dlouho očekávaná událost je tady, Rock for People s prvním prosincovým dnem spustil již tradiční adventní kalendář, který každý den až do Vánoc odhaluje jednu kapelu. První okénko na webových stránkách Rock for People patří The Offspring, druhému ze čtyř headlinerů festivalu, kteří vystoupí na 28. ročníku festivalu od 12. do 15. června v hradeckém Parku 360 vedle Bring Me The Horizon, Avril Lavigne, Pendulum, Coreyho Taylora či Parkway Drive.

Tohle je vždy má oblíbená část roku, na kterou se před Vánoci velmi těším společně s našimi fanoušky. Oznamovací maraton 24 nových jmen lineupu jsme nemohli odstartovat nikým lepším než legendami The Offspring, kteří u nás příští rok oslaví neuvěřitelné jubileum 40 let na scéně,” říká ředitel festivalu Michal Thomes. Pořadatelé stihli ještě před adventním kalendářem oznámit exkluzivní comeback po osmi letech The Ecstasy Of Saint Theresa –⁠ projekt jednoho z nejvýraznějších českých hudebních skladatelů Jana P. Muchowa. Jejich hudba provázela například kultovním filmem Samotáři. 

V dubnu 2021 vydala kalifornská skupina The Offspring své desáté studiové album "Let The Bad Times Roll". Projekt byl dokončen a uveden na trh ve víru celosvětové pandemie. Název alba, který se tehdy zdál tak příhodný, se ve skutečnosti ukázal být čímkoliv jiným, než špatnými časy... Příběh The Offspring je od té doby přesným opakem – byly to dobré časy. Kapela (zpěvák Dexter Holland, kytarista Noodles, baskytarista Todd Morse, multiinstrumentalista Jonah Nimoy a bubeník Brandon Pertzborn) právě dokončila své kritikou nejoceňovanější americké turné, po kterém Dexter Holland prohlásil: "Odehráli jsme jedny z největších a nejlepších koncertů naší kariéry." S více než třemi dekádami celosvětových turné na kontě to o něčem svědčí. Pětadvacet amerických koncertů následovalo po nedávném vyprodaném turné v Austrálii, Kanadě, Evropě a Velké Británii a také po několika obřích festivalových koncertech po celé Evropské unii.

Skupina The Offspring vznikla v roce 1984 v Garden Grove v Kalifornii. Po vydání několika desek, které si kapela financovala sama, následovalo album SMASH, které obsahovalo první velký hit skupiny "Come Out and Play". Desky SMASH se prodalo více než 11 milionů kopií a stále si udržuje status jedné z nejprodávanějších nezávislých desek vůbec. The Offspring pak vydali řadu zlatých, platinových a multiplatinových certifikovaných alb (IXNAY ON THE HOMBRE / AMERICANA / CONSPIRACY OF ONE / SPLINTER / RISE AND FALL, RAGE AND GRACEi / LET THE BAD TIMES ROLL) obsahujících nadčasové rádiové stálice jako “Kids Aren't Alright”, “You're Gonna Go Far Kid”, “Self Esteem”, “Pretty Fly” a “Why Don't You Get A Job”.

Se spuštěním adventního kalendáře pořadatelé prohlubují i spolupráci s neziskovou organizací Konsent, která dlouhodobě boří mýty o sexu a sexuálním násilí. Nově může každý přispět k nákupu festivalové vstupenky libovolnou částkou na aktivity organizace, které se tak budou moci nadále rozvíjet. Zakoupit příspěvek mohou i ti, kteří už vstupenku na festival mají. Vybraná částka poputuje v plné výši organizaci. Součástí sbírky je i výtěžek z charitativního vánočního večírku, který Rock for People pořádá pro Konsent 13. prosince v Rock Café. O hudební program se postarají Lazer Viking, Wild Tides Annabelle, Rodan, .themayrevolution a DJ ŠatySVlečkou. Vstupenky na akci zde.

Vstupenky na festival Rock for People fanoušci pořídí v limitované edici v síti GoOut.net nebo zde. V prodeji jsou i speciální vstupenky (VIP, Comfy+, Děti, Junior, Junior ISIC, Senior, ZTP), kempy, glamping a parking. Po vyprodání aktuální edice festivalových vstupenek budou následovat vstupenky za vyšší cenu. Jednodenní vstupenky budou v prodeji koncem prosince.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.