02.12.2023 11:23

Seznamu headlinerů Masters of Rock vévodí Bruce Dickinson Doporučeno

Bruce Dickinson slibuje vrstevnatou desku, na jejímž vývoji pracoval mnoho let. Bruce Dickinson slibuje vrstevnatou desku, na jejímž vývoji pracoval mnoho let. Zdroj: web The Mandrake Project.

Tradičně na Zimním Masters of Rock ve Zlíně představili pořadatelé plakát s prvními jmény účinkujících pro jubilejní dvacátý ročník letní verze jednoho z nejvýznamnějších rockových festivalů u nás.Uskuteční se od 11. do 14. července příštího roku.

Pragokoncert se v minulosti netajil tím, že legendární Iron Maiden jsou jeho vysněným headlinerem. A v osobě zpěváka těchto britských titánů Bruce Dickinsona se jim povedlo dosáhnout asi nejblíž k tomuto cíli, co omezená kapacita areálu vizovické likérky umožňuje. Bruce vydá příští rok sólovou desku The Mandrake Project. Fanoušci železné panny budou, soudě dle prvního singlu Aftermath of Ragnarok, z nahrávky nejspíš trochu zmatení, ale Dickinson se na svých sólovkách vždy pokoušel udržovat od své kapely distanc.

Vokalistova sedmá sólovka vyjde 1. března a zpěvák se při její produkci nedrží při zemi. První singl provází výpravný videoklip a chystá se také komiks. 

Na Masters of Rock se vrátí také Judas Priest. Metalová ikona vydá týden po Dickinsonovi novinku Invincible Shield. I od nich se tedy dočkáme nové muziky. Třetím do čtyřlístku jsou Sammetovi parťáci z all star projektu Avantasia. Ti vydali svou poslední řadovku A Paranormal Evening with the Moonflower Society už loni a na léto chystají štreku po velkých festivalech, mezi něž patří Masters of Rock již tradičně. Posledním do party jsou Accept. I ty řadíme k metalové smetánce a není nutné je pravidelným návštěvníkům festivalu představovat. Jezdí sem často a rádi. Momentálně pracují na následovníku dva roky staré fošny Too Mean to Die.

Na seznamu najdeme čím dál žádanější Electric Callboy, další finy Rasmus a Stratovarius. Nebudou chybět bratři Cavalerové, kultovní Sodom, Rage s orchestrem. Potřebné odlehčení dodají spolehliví pijani Alestorm. Kuriozní je účast projektu KK’s Priest bývalých členů Judas Priest KK Downinga a Tima “Rippera” Owense.

Tím výčet pochopitelně nekončí a jistě se bude ještě rozšiřovat. Jistě zaujmou Doro, Moonspell, Soilwork, Dynazty. Mezi československými  účastníky najdeme, Metalindu, Symfobii, Fleret, či Gate Crasher.

Lístky za zaváděcí cenu lze objednat zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.