27.07.2022 21:12

Rockové Třtěnice letos nabídnou punk, hard rock, metal i tancovačku

Ani letos nás pořadatelé neochudí o tradiční přehlídku rockových klasiků, zvanou Rockové Třtěnice. V zastřešeném areálu nedaleko Jičína se 13. srpna již posedmé sejdou zvučná jména, jež posluchače dokáží přenést zpět časem.

Metalinda

Ač ze Slovenska, kapela Metalinda celou svou kariéru pendluje mezi Slovenskou republikou a tou Českou. A že je to nějaká kariéra, vždyť od jejich vzniku v roce 1983 uplynulo již více než třicet let. S těmi největšími hity, jako Ján Amos džínový, nebo Zaľubená žaba, bodovala především začátkem devadesátých let, ale pilně nahrávala i koncertovala po celou dobu své existence. Před třemi lety vydala své šestnácté album s názvem Moja Hviezda Žije (No 16), na níž jako bonusy nalezneme rockovou verzi české a slovenské hymny.

Láďa Křížek

Matador a jeden z nejvýraznějších hlasů české rockové historie si prošel sestavami Vitacitu a Citronu, než se těsně po revoluci vrhnul na vlastní projekt Kreyson. Úspěch slavil také se sólovými alby, ale většinu svých fanoušků řádně namích, když se v roce 1997 vrhnul na unylý pop v bratrském duu Damiens. K rocku se ale nakonec vrátil a přes Kreyson a Vitacit nakonec skončil zpátky v Citronu. Hitů tedy bude mít v nabídce přehršel.

Vilém Čok

Basák Pražského výběru s nezaměnitelným hlasem se v devadesátých letech vrhnul do několika zajímavých projektů a podařilo se mu také rozjet úspěšnou sólovou dráhu s doprovodným tělesem Delirium Tremens. Dnes má za sebou formaci zvanou Bypass, ale jistě fanoušky neochudí o žádný z hitů této éry.

Merlin

Nezmar Dan Horyna se ve Třtěnicích představil již v čele formací Vitacit i Benefit. Tentokrát přiveze svou největší srdcovku, kapelu Merlin. Merlin nedávno oslavili vydání reedice svého průlomového debutu s hitem Nevada. Dan se sice od těch dob obklopil zcela novými tvářemi, ale nepochybně dojde i na staré pecky.

Telegraf

Telegraf je polabská zábavová legenda. Na třtěnickém koncertu oslaví parta kolem matadora Petra Bašuse neuvěřitelných pětačtyřicet let existence, takže kdo se chce oddávat vzpomínkám na staré časy, těžko najde lepší příležitost.

Torrax

To kutnohorská power metalová smečka Torrax vydala vloni svou teprve druhou nahrávku Příběhy. Oproti ostatním vystupujícím jde věkem sice o mladíky, ovšem rychle si získávající respekt na metalové scéně, kde platí za vycházející hvězdy.

Rimortis

To samé nelze tvrdit o Rimortis, jež patří v ranku českého power metalu k elitě. Aby ne, na cestu se vydali již před více než dvěma dekádami. Ty doby ovšem pamatuje už jen kapelník Vašek Mrzena, jenž má k dispozici značně omlazenou sestavu v čele s novým pěvcem Jaromírem Bartošem. Ten si svůj křest odbyl na nové nahrávce Věčnost živlů.

SPS

SPS jsou punk ze staré školy, žádné ty moderní napodobeniny, hezky bez obalu a bez servítek. Dělají to tak už víc než třicet let. Zformovali se ještě před revolucí, ale debut Jsme v hazlu mohli pochopitelně vydat až po ní, konkrétně v roce 1991. Od těch dob sjezdili křížem krážem nejen celou svoji vlast, ale taky notný kus světa.

Loretta

Seznam uzavírá dámský metalový kvartet Loretta. Také s touto značkou jste se poprvé mohli setkat koncem osmdesátých let, kdy je vyvrhnul brněnský underground. Debutové album sice zbudilo značný ohlas, ovšem v polovině devadesátých let se kapela na dlouhých dvacet let odmlčela. Teď jsou všem zpět a to dokonce v původním složení. V roce 2015 své znovuzrození oslavily vydáním reedice debutového alba, na což o dva roky později navázaly druhou řadovkou Návrat.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.