29.07.2022 21:29

Sabaton svedou další bitvu o O2 Arenu

Taky švédové Sabaton hned po uvolnění restrikcí neváhali a vyrazili na frontální ofenzívu po světových halách. Do O2 Areny si na konci srpna přivezou novou desku a podporu na křídlech jim poskytnou krajané Avatar a Bloodbound.

Je až s podivem jak masivní fanouškovské podpoře se Sabaton v naší zemi těší. Ta pochopitelně nepřišla sama od sebe, četa vedená charismatickým pěvcem Joakimem Brodénem si ji poctivě odmakala během nesčetného množství návštěv zde. Zásluhu na tom jistě má i fakt, že Brodén je napůl Čech a země v srdci Evropy je tak trochu jeho druhým domovem.

Poslední album Sabaton The War To End All Wars vyšlo v březnu. Jedenáctiskladbový koncept byl napsán i nahrán během covidové pandemie a zaobírá se hrůzami první světové války. "Je to ve všech ohledech klasické album Sabaton,” popisuje ho Brodén, “jako kapela jsme spíš evoluční, než revoluční. Na každé nahrávce najdete nějaké překvapení, ale nikdy se nestane, že bysme najednou v každé písni zkoušeli něco nového. Ale na každém albu najdete překvapení.”

To Avatar se stylových kotrmelců rozhodně nebojí. Jejich cílem je rozmanitost. Jádrem jejich hudby je sice klasický heavy metal, ale neváhají ho nabalit na cokoliv od country po death metal. Navíc již prosluli opravdu propracovanou pódiovou show, takže je jisté, že ani před Sabaton nebudou hrát žádné druhé housle.

Poslední deska Hunter Gatherer vyšla v roce 2020 a znamenala výrazný stylový odklon o úspěšného předchůdce Avatar Country. "Na Avatar Country jsme si chtěli vyzkoušet komedii. Byla to legrace a my jsme si chtěli zkusit, jestli zvládneme dělat legraci,” vysvětluje zpěvák Johannes Eckerström, ”pro nás to každopádně legrace byla a tak bylo důležité udělat něco, co je naopak humoru zcela zbavené. Zde žádné vtípky nehledejte, jedná se o návrat do reality. Zabýváme se temnotou, smutkem, odloučením, odcizením a obavami ze světa jako celku.”

Do třetice švédové Bloodbound jsou Sabaton stylově mnohem bližší. Hrají čistokrevný power metal, i když v roce 2005, kdy vydali svůj debut Nosferatu, se zabývali mnohem temnějšími tématy, než na posledních albech, ovlivněných středověkou fantasy a Hrou o trůny. V roce 2016 vydali živák z Vizovic One Night of Blood: Live at Masters of Rock MMXV. Deváté studiové album Creatures of the Dark Realm vyšlo v loňském roce.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.