09.03.2020 19:35

Sně Beaty Hlavenkové vychází na vinylu Doporučeno

Kritiky ceněné album Sně, nadžánrové hudebnice, skladatelky a producentky Beaty Hlavenkové zazní z vinylu. Po albu Theodoros (2013) se jedná o vydání druhého vinylu Hlavenkové u labelu Minority Records. A bude se křtít!

„Jsem moc ráda, že Sně budou dostupné nejen pro příznivce alternativního probásněného popu s prvky jazzu i folku, ale i pro narůstající počty gramofonových nadšenců. Vinyl alba Theodoros bude mít sourozence, navíc u stejného vydavatelství. Dan Dudarec jako velký milovník hudby dává tu největší a nejkvalitnější péči výrobě desky, ” říká Hlavenková.

Páté album Sně je pro Beatu Hlavenkovou nepochybně přelomovou desku. V rámci své sólové dráhy se totiž poprvé představuje v roli zpěvačky a také textařky. Kromě vlastních textů nazpívala básně Bohuslava Reynka a Petra Borkovce.

Na zhudebněné poezii alba Sně mě zaujal dialog Beatina romanticky slovanského přístupu s nordickým chladem Oskarovy trubky a hlasového doprovodu. Pro vinylové vydání jsem oslovil Hendrika Paulera ze studia Pauler Acoustics v německém Northeimu s žádostí o přípravu DMM matrice, album vylisovala německá lisovna Schallplattenfabrik Pallas, jež je vyhledávaná audiofily pro prémiovou kvalitu lisovaných alb a se kterou dlouhodobě spolupracuji. Výjimečné nahrávce se tak dostalo v Evropě nejlepšího možného zpracování.” dodáví zakladatel Minority Records Dan Dudarec.

Významnou měrou se na desce podílel slovenský multiinstrumentalista Oskar Török známý z formace Vertigo, Points Septet Luboše Soukupa nebo Wojtek Mazolewski Quintet, v několika písních zazní kytara Patricka Karpenstkeho (Toxique, Lake Malawi, Baromantika). Sně získaly nejen nadšené recenze mluvící o novém vývoji tvorby Beaty Hlavenkové, ale také dvě nominace na cenu Anděl v kategorii folk i sólová interpretka roku a nominaci na Moravskoslezské kulturní ceny Jantar v kategorii interpretka roku.

 

 

Hlavenková v současnosti vystupuje sólo či s kapelou ve složení Török, Karpentski a baskytarista Miloš P. Klápště a věnuje se skládání filmové hudby. Její skladby doprovodí čtyřdílnou sérii České televize o Boženě Němcové a snímek Zátopek režiséra Davida Ondříčka.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Křest vinylu proběhne v rámci pražského festivalu Space X 14. března 2020. Vinylová edice alba Sně vychází u vydavatelství Minority Records v licenčním vydání na bílém 180 gramovém vinylu a zároveň v limitované edici 100 kusů na čirém 180 gramovém vinylu, určeném pro exkluzivní prodej v e-shopu vydavatelství. „…právě rezignace na žánrové ukotvení a interpretační a autorská originalita jsou tu tím nejcennějším…jakkoli je nenápadná a popové žebříčky nejspíš budou tuhle desku ignorovat, její nadčasovost jí nejspíš zajistí zpětné objevování,“  říká k desce Antonín Kocábek z Reflexu.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.