Stromboli vyrážejí na turné po České republice Doporučený

Stromboli, kapela kytarového mága Michala Pavlíčka, se, věrna svému názvu dle známé sopky v Tyrhenském moři, probouzí k životu a vyráží na turné. To bylo kvůli koronavirové krizi několikrát přesunuto, nyní se však fanoušci konečně dočkají, a to jak v Čechách, tak na Moravě. „I když je to nejspíš poslední velká erupce této kapely. těšíme se, že skladby jako Osiřela košilela, Veliké Lalulá nebo O hory O hory zase ožijí na pódiu v původní sestavě. Dáme do toho všechno„ říká Michal Pavlíček.

Skupina Stromboli Skupina Stromboli Zdroj: of. stránky skupiny

Počátky skupiny sahají do jara 1985, kdy vznikla jako původně příležitostný band pro živý koncert na festivalu Jazz Praha ve složení kytarista ,Michal Pavlíček baskytarista Vladimír Guma Kulhánek a bubeník Klaudius Kryšpín. Následně v únoru 1986 dostala název Stromboli a přibyly dvě členky: vokalistka Bára Basiková (Precedens) a klávesistka Vendula Kašpárková. Gumu Kulhánka průběžně střídal jako stálý host Jiří Veselý, příležitostným hostem se stal rovněž Vilém Čok. Cenným dobovým artiklem se stalo Pavlíčkovo dvojalbum "Stromboli" z roku 1987 shrnující de facto veškerou jeho tvorbu pro kapelu. O dva roky později vyšlo album "Shutdown", zpívané v angličtině, na které se podíleli textaři Michal Horáček, Martin Němec, Michal Žantovsky, Ondřej Hejma.

Pavlíček složil stylově sourodější desku, kterou nahrával z velké části sám, kde kromě původní sestavy se objevují i hráči zvučných jmen jako Miroslav Vitouš, Zdeněk Zdeněk, Roman Dragoun nebo Jan Seidl. Poté Stromboli odehráli ještě několik koncertů a pak se formace ukládá do dlouhého spícího módu. Na další erupci v podobě alba "Fiat Lux" si fanoušci museli počkat až do roku 2014, kdy se na strunách Pavlíčkovy kytary opět rozezněl fenomenální hlas Báry Basikové, kdy Stromboli vystoupili v O2 Aréně v Praze.

 

 

Nyní se otvírá jedinečná možnost vidět toto legendární uskupení v původní sestavě Michal Pavlíček (kytary, zpěv), Bára Basiková (zpěv), Jiří Veselý (basa), Klaudius Kryšpín (bicí) a Vendula Kašpárková (klávesy). Jako host se na pár koncertech s hitem "Ó hory, Ó hory" objeví i Vilém Čok. Turné bude mít čtrnáct zastávek a startuje 20. května v Litomyšli a skupina ho zakončí 30. června v Praze na letní scéně Ledárny Open Air. Fanoušci se mohou těšit na samostatné koncerty v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově v klubu Garage v Ostravě nebo v Mahenově divadle v Brně, ale i na letní amfiteátry se svým jedinečným geniem loci - například v podhradí Lokte, Mikulova či Valečova a skupina vystoupí v rámci turné i na pár letních festivalech.

Napsal(a):

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Azabhq úterý, 28 červen 2022 12:46 napsal(a) Azabhq

    sumatriptan 25mg price - cost sumatriptan 25mg cheap imitrex

Zanechat komentář

?>