20.10.2015 7:00

Světové turné Scorpions pokračuje

Kdo by neznal německé Scorpions, kteří jsou na hudební scéně již úctyhodných 50 let?! V roce 2010 se vydali na obrovské světové turné, které bude pokračovat i v roce 2016.

 V rámci tohoto turné jsme „Škorpíky" mohli vidět letos v Pardubicích, na 27. únor 2016 je plánovaný koncert do pražské v O2 Areny.  Dočkají se tedy i fanoušci z Prahy a okolí, pro něž to do Pardubic bylo poněkud z ruky. A bude jich nejspíš hodně, protože za 50 let hraní si skupina získala srdce mnohých rockerů, jejich dětí a možná už i vnoučat. Na tak dlouho hrající kapely by už pořadatelé mohli vymyslet zvýhodněné rodinné vstupné ... Současnou sestavu kapely tvoří: Klaus Meine (zpěv), Rudolf Schenker (kytara), Matthias Jabs (kytara), Pavel Maciwoda (baskytara) a James Kottak (bicí).
 


Scorpions slaví 50 let, tudíž se můžeme dopočítat roku jejího vzniku na 1965. Tehdy byli zakládající členové ještě studenti či žáci, profesionalizovali se až o 4 roky později - 1969 v Hannoveru. Z tehdejších čtyř zakládajícíh členů je dnes v kapele pouze kytarista Rudolf Schenker. Na nějaký čas (1971-1973) se do skupiny zapojil i jeho bratr Michael Schenker, také kytarista, ale přestoupil k anglickým UFO, s nimiž je nyní spojován mnohem častěji. Od roku 1971 se Scorpions zpívá Klaus Meine, který skupině zůstal věrný dodnes a je to právě jeho typický vysoký hlas, který spojuje nejznámější hity či dá se říci rockové hymny jako Wind of Change, Rock Like a Huricane či Still Loving You.

Čtěte také: Scorpions oslaví padesátku v Pardubicích

Padesát let na scéně znamená mimo jiné tisíce odehraných koncertů, nespočet zkoušek a hodin strávených v nahrávacích studiích, miliony fanoušků a desek rozesetých po celém rockovém světě. Scorpions právem patří mezi nejúspěšnější německé kapely všech dob. Můžeme očekávat, že koncertní setlist bude k takovému výročí převážně sestaven z těch nejznámějších hitů a nejpíš přidají i pár skladeb z jejich zatím posledního alba Sting in the Tail z roku 2010.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Zatím ještě nevíme, kdo se na pražském koncertě představí jako předskokan, ale jakmile se to dozvíme od pořádající agentury, budeme vás jistě informovat. Předprodej vstupenek byl zahájen začátkem září a pokud ještě nemáte, můžete si své místo vybrat v předprodejní síti Ticketportal v cenách od 990 do 1590 korun.   

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.