18.04.2014 13:00

Za hudbou do Budapešti na Sziget

Nevíte, kam vyrazit o letních prázdninách? V Budapešti se v období 11. 8. - 18. 8.  2014 bude konat další festival s názvem Sziget. Do konce dubna je možné zakoupit vstupenky na tento známý maďarský festival za zvýhodněnou cenu. Letošní ročník bude propracovanější a pro publikum lákavější než předešlé ročníky.

Sziget je označován jako jeden z nejpopulárnějších festivalů, hraje se zde hudba všech možných žánrů. Vystoupí zde celosvětově známé hvězdy jako například Queens of the Stone Age, The Prodigy, Placebo, Imagine Dragons a mnoho dalších. K těmto jménům se dále přidávají také další hudebníci, kteří určitě nedovolí, aby se publikum nudilo.

Je připravena také opening party v podání Deadmau5 z Kanady a účastníka největších hudebních festivalů. Fanoušci se mohou nultý den také těšit na  Anti-Flag, punk-rockovou kapelu pocházející z USA, známou díky svým svérázným textům.

 

{youtube}uVA6rXjdLqQ{/youtube}

 

Dále se mohou fanoušci těšit na DJ Axwella, známého z projektu Swedish House Mafia a 5x nominovaného na cenu Grammy Awards. Svoji kariéru začal budovat po švédských diskotékách, poté se dostal na první příčky hitparád. V současnosti hraje house music.

The Kooks nám připomenou hudbu z 60. let. Kapela přijede s novým albem, které vydají již tento rok. Jejich předchozí album se drželo na britské špičce hitparád. Jen ve Velké Británii se jej prodalo přes milion kopií. Kapela se dala dohromady na vysoké škole, kde její členové studovali.

Bombay Bicycle Club představí své nové album považované za nádhernou kolekci skladeb. Jejich hudba spočívá v éterických loopech, které jsou charakteristické spíše pro elektronickou hudbu než indie-pop.

Crystal Fingers z Londýna zatím vydali dvě alba. Jejich hudba se skládá z několika žánrů, přičemž tak rozmanitou taneční hudbu pravděpodobně od nikoho jiného na festivalu neuslyšíte.

Taneční hudba bude představena také v podání Kirila Dzajkovski feat. TK Wonder & MC Wasp, Mount Kimbie. Kiril je bezpochybně nejrespektovanější umělec elektronické hudby na Balkánu.

Chlapecká skupina Girls in Hawai známá díky své melancholické hudbě přijede do Szidegtu představit své album Everest.

Další z účastníků Wild Beasts se představí v čele s perfektním hlasem zpěváka Haydena Thorpa, který dokresluje jejich kytarovou hudbu.

 

Čtěte také - Sziget Festival : ostrov svobody plný hudby, divadla a pouličního umění

 

Organizátoři festivalu oznámili oficiálně zatím jen část programu, avšak fanoušci se již nyní nemohou dočkat hvězd jako Macklemore & Ryan Lewis, Lily Allen, Calvin Harris, Bastile, Skrillex, Queens of the Stone Age, Placebo, The Prodigy a dalších.

Do 30. dubna si mohou fanoušci koupit festivalové vstupenky za zvýhodněnou cenu v předprodeji prostředníctvím sítě Ticketpro a oficiálního webu www.szigetfestival.cz. Na portálu Ticketpro si lze zakoupit vstupenky i s dopravou. Ceny za vstupenky se pohybují od 1400 korun výš.

Média

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.