23.06.2023 13:32

The Prodigy se vrací do Prahy! Doporučeno

The Prodigy se vrací do Prahy! Foto: Rahul Singh

Jedna z nejvýraznějších formací elektronické hudební scény vyráží v listopadu letošního roku na evropské turné. V rámci Army Of The Ants European Tour 2023 se kapela poprvé přestaví českému publiku bez nezapomenutelného frontmana Keitha Flinta, který v roce 2019 spáchal sebevraždu ve věku 49 let. Liam H a Maxim přijedou své fanoušky přesvědčit, že stále dokáží rozpoutat pořádnou elektronickou smršť. 

V loňském roce vyrazil The Prodigy poprvé od Flintovy smrti na živé turné. Anglické turné, které se konalo v červenci roku 2022 a během něhož skupina odehrála tři večery v londýnské O2 Academy Brixton, bylo jejich prvním bez jejich energického frontmana Keitha Flinta. Jeho nezpochybnitelný vliv a odkaz jsou i nadále nedílnou součástí koncertních vystoupení The Prodigy. Způsob, jakým Liam H a Maxim vzdali hold Keithovi v průběhu jejich živé show, vyvolal silné emotivní reakce mnoha fanoušků po celé zemi, kteří kapele vyjádřili nezištnou podporu a lásku.

Kapela má za sebou úspěšnou jarní a letní sérii mezinárodních festivalových headline vystoupení a těší se, až opět přiveze svou energickou šou do klíčových evropských měst. Turné začne 28. listopadu v Lucembursku a bude čítat celkem deset zastávek. Ve čtvrtek 7. prosince 2023 zavítá duo Liam H a Maxim do Prahy a jejich vystoupení se uskuteční ve Sportovní hale Fortuna. Vstupenky v ceně od 1 490 Kč jsou v prodeji od 23. června v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

The Prodigy, britská elektronická hudební skupina, byla založena v roce 1990 v Braintree, Essex. Jejími zakládajícími členy byli Liam Howlett, Keith Flint a Leeroy Thornhill. Kapela se proslavila svým unikátním stylem, který kombinuje prvky techno, breakbeatu, big beatu a hardcore. Jejich debutové album Experience z roku 1992 mělo zásadní vliv na vývoj rave scény v 90. letech. Druhé album Music For The Jilted Generation vyšlo v roce 1994 a obdrželo nominaci na Mercury Prize.

V roce 1997 kapela vydala album The Fat Of The Land, které se dostalo na první místa žebříčků ve Spojených státech i v Británii a vyneslo jim dvě ceny Grammy. Toto album obsahuje ikonické hity jako Firestarter a Breathe. Po smrti charismatického frontmana Keitha Flinta v roce 2019 kapela prošla těžkým obdobím, ale s novou energií, ale především oddaností hudbě, kterou milují, The Prodigy pokračují v hudební kariéře. Přichází do Prahy, aby předvedli svůj elektrizující výkon a připomněli světu, proč jsou považováni za jednu z nejvýznamnějších elektronických hudebních skupin historie. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.