30.10.2012 7:00

The Tap Tap: Když se hraje o dobrou věc

Populární a oblíbená kapela The Tap Tap se rozhodla uspořádat svůj letošní předvánoční benefiční koncert formou celostátního happeningu, kterému předchází originální Klíčová soutěž. Ta odstartovala již 17. září, na Koncert proti konci světa 2012 se můžeme těšit 20. prosince. A to hned ve třech městech najednou.

Proč se akce jmenuje Koncert proti konci světa, vysvětluje manažer projektu a kapelník Šimon Ornest: „Datum 21. prosince 2012 vzbuzuje vzhledem k dávnému mayskému proroctví na celém světě velké emoce. Zda se naplní katastrofický scénář, nebo naopak nastane nový věk lidstva, ukáže blízká budoucnost. Využijme tuto jedinečnou příležitost k zamyšlaní nad tím, v jakém stavu chceme jednou svět předat našim dětem."

Každý se může pokusit odvrátit slibovaný konec světa, pokud se zúčastní Klíčové soutěže. Jedná se o symbolickou hru o ceny, do které je vstupenkou nerezový pamětní klíček s unikátním kódem. Některý z 2012 klíčků si zájemci mohou zakoupit v e-shopu nebo najít podle souřadnic GPS ve schránkách (tzv. keškách) ukrytých na bezbariérově přístupných místech v České republice.

Na webovkách si pak ověřením kódu okamžitě zjistíte, zda a co jste vyhráli. Vyzvednutím výhry se klíček opět vrací do hry, neboť účelem je otočit klíček kolikrát to půjde a získat nejvíce cen od partnerských firem. Do hlavního slosování v závěru soutěže se dostanou jen majitelé neproměněných klíčků, takže doporučenou taktikou je si některý uschovat. Slosování proběhne v rámci koncertu a hlavní výhrou je zájezd pro dvě osoby do samotné kolébky mayské kultury.

Koncert, happening a celá soutěž jsou benefiční, výtěžek přispěje na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra Studeo při Jedličkově ústavu v Praze. Do happeningu 20. prosince v Praze (Incheba Arena), ale i v Brně (Fléda) a v Ostravě (Plynojem) se zapojí 12 kapel a spousta dalších interpretů z celé ČR.

 


The Tap Tap je kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Kapelu v roce 1998 založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupují na velkých i menších českých festivalech (Rock for people, Mezi ploty), v zahraničí (Madrid, Varšava, Brusel, Lucembursko), ale například i na firemních večírcích.

Mezi poslední velké úspěchy patří například nové CD Párty na kolečkách, na kterém s The Tap Tap spolupracovali David Koller, Matěj Ruppert, Ewa Farna, Kamil Střihavka, Ondřej Hejma, Dan Bárta, Zdeněk Svěrák, Tomáš Hanák a Jaroslav Svoboda, nebo již podruhé vyprodaný mikulášský koncert ve Státní opeře vysílaný v přímém přenosu na ČT1. Osvětový klip Řiditel autobusu získal 1. cenu poroty i diváků v soutěži Zlatá pecka.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.