03.10.2023 19:47

The Winery Dogs se představí v Praze i Brně Doporučeno

The Winery Dogs The Winery Dogs Zdroj: loudwire.com

Pro hudební fajnšmekry dobře známé americké hardrockové trio ikonických muzikantů The Winery Dogs přijede představit v rámci své evropské tour do Brna i Prahy svou zbrusu novou desku, stručně nazvanou III.

Trio The Winery Dogs tvoří zpěvák a kytarista Richie Kotzen (Poison, Mr. Big), baskytarista Billy Sheehan (Mr. Big, Steve Vai) a bubeník Mike Portnoy (spoluzakladatel Dream Theater). Tito ostřílení muzikanti inspirovaní klasickým rockem 70. let i hudbou z jejich předchozích projektů se poprvé dali dohromady v roce 2012, kdy po divoké sérii nahrávacích sessions v následujícím roce vydali své eponymní album. Druhá dlouhohrající deska Hot Streak vyšla už o dva roky později, ale na třetí desku se čekalo 8 let. Nyní je na světě a některé skladby jistě zazní živě i na koncertě.

The Winery Dogs na nové desce neztratili krok a je plná muzikantského umění a nadhledu, kouzlí svěží melodie, srozumitelné a chytlavé groovy a odvážné harmonie doplněné Kotzenovým charismatickým zpěvem. I vzhledem k celkové šíři a rozsahu hudby na III je společný cíl tria zcela přímočarý: "Naším cílem je poskytnout lidem skutečně příjemný poslechový zážitek," vysvětluje Kotzen. "Hudbu TWD vytváří skuteční lidé hrající na skutečné nástroje, přičemž ji všichni děláme společně v jedné místnosti. Není na ní nic umělého." Sheehan poznamenává: "Chtěl bych, aby se naši posluchači přenesli takovým způsobem, aby mohli prožít přesně to, co prožíváme my. Naše desky jsou snímky života a toho, jak ho prožíváme. Naše hudba odráží to, co je pro nás důležité, a to, co důležité není." Portnoy komentáře kapely uzavírá: "Síla téhle kapely je především v písničkách. Pak přichází na řadu muzikantství, které je samozřejmě důležité. To, co dělá The Winery Dogs tak skvělými, je, že každá z těch písniček je zapamatovatelná, chytlavá a zpěvná, ale zároveň máte to skvělé muzikantství ve všech třech nástrojích. Ať už se díváte nebo posloucháte kohokoli, vždycky vás to bude bavit."

Čtěte také :  Rock'n'rolloví kazatelé Rival Sons přivezou do pražské Lucerny hned dvě letošní alba

Prožitek z koncertu The Winery Dogs jistě umocní i klubová atmosféra pražského Paláce Akropolis, kde máte k účinkujícím opravdu hodně blízko. Na tento zážitek se tak můžete těšit už jen krátce, neboť kapela vystoupí 24.10.  v brněnském SONO Music Clubu a den poté 25.10. v paláci Akropolis v Praze. Vstupenky zakoupíte v předprodeji Ticketmaster za jednotnou cenu 989 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.