29.09.2023 17:27

Rock'n'rolloví kazatelé Rival Sons přivezou do pražské Lucerny hned dvě letošní alba Doporučeno

Napsala:
Rival Sons Rival Sons Zdroj: facebook.com

Je to přesně deset let, co slibná kalifornská čtveřice rozvibrovala suterén legendární Sedmičky. Od té doby je pro Rival Sons Praha zastávkou, kterou na svých turné nikdy nevynechají. Loajalita vůči Stověžaté se kapele rozhodně vyplácí, její koncerty totiž bývají dlouho dopředu očekávanou událostí, na níž se potkávají skalní fanoušci Led Zeppelin s čerstvými jmény tuzemské stoner-rockové scény. V Lucerna Music Baru navíc první listopadový víkend nevystoupí poprvé. Namísto maďarských retrofilů Ivan & The Parazol však support aktuálně svěří vlastnímu domácímu zboží v podobě melancholické americany L. A. Andrewse.

Exaltovaný projev frontmana sice srovnání s Plantovým vokálem stále snese, otřepaný příměr “rockovým božstvem se inspirující” ale už dávno odvál čas. Rival Sons za patnáct let fungování stačili stvořit svébytné rock'n'rollové universum, které pohltilo statisíce fanoušků i všechny myslitelné žánrové stálice, jež jim pravidelně přenechávají předskokanské posty. Namátkou stačí vzpomenout na zdejší, sedm let starý rozlučkový koncert Black Sabbath nebo evropskou šňůru s The Rolling Stones.

Zpěváku Jayi Buchananovi jako bývalému zaměstnanci márnice nebyly hlubší, spiritualitou ovlivněné příměry nikdy cizí. S letošní dvojicí v červnu vydaného alba Darkfighter a na říjen naplánovaného pokračování v podobě desky Lightbringer ale svou ambici polemizovat nad životem a smrtí odkrývají Rival Sons naplno. Po čtyřleté pauze od poslední nahrávky Feral Roots jsou zpět. Sice v o fous pomalejším, za to stále hutném a řádně hard-rockovém tempu. Promeškat jejich návrat by proto byla chyba. Na viděnou 4. 11. v Lucerně!

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.