Každý z těchto tří kytaristů je fenomén sám o sobě. Technika Tchavola Schmitta je dokonalá, rozeznatelná podle jedinečného důrazu a frázování. Díky své vynikající pravé ruce vydává silný zvuk v pevném rytmu, ale ovládá také jemný a citlivý úhoz, schopný lehkých přechodů skrze širokou paletu zvukových barev. Mnoho fanoušků gypsy jazzu považuje Tchavola Schmitta za pokračovatele slavného hudebníka Django Reinhardta.
Mistrovství Angela Debarreho ocenil Fred Loizeau z respektovaného časopisu French Guitar slovy: „Jeho technika je fenomenální a velice osobitá. Čeho si hned všimnete, je, jak moc používá malíček levé ruky – přitom většina kytaristů tento prst vůbec nepoužívá. Pokaždé vás něčím novým překvapí, pokaždé ‚riskuje', ale nikdy nechybuje. ... Nebojím se říci, že Angelo Debarre je jedním z nejlepších gypsy jazzových kytaristů."
Tuzemští posluchači ze současných gypsy jazzových kapel asi nejvíce znají The Rosenberg Trio, jejímž frontmanem a sólovým kytaristou je právě Stochelo Rosenberg. S The Rosenberg Trio již několikrát vystupoval na festivalu Khamoro, v roce 2015 také zahráli v Divadle Archa při zahájení nizozemského předsednictví v Radě EU. Jako host unikátního koncertu vystoupí skvělý holandský akordeonista Ludovic Beier a trio doprovodí kontrabasista Noah Schäfer.
Letošní 20. ročník festivalu Khamoro se koná v Praze od 27. května do 2. června. Festival tradičně představí bohatství romské kultury v celé řadě programových sekcí – od hudby, kterou si širší veřejnost s romskou kulturou spojuje asi nejčastěji, přes výtvarné umění po historické výstavy či odborné konference, ale třeba i módní přehlídku. Celý program bude již brzy zveřejněn na webu festivalu.
Khamoro (romsky „sluníčko“) je největším a nejznámějším profesionálním romským festivalem na světě, který v Praze již od roku 1999 pořádá organizace Slovo 21 společně s SP Saga. Festival každoročně nabízí jedinečné koncerty romských kapel z celého světa, výstavy, filmové projekce, taneční workshopy i odborné semináře a konference. V posledních letech Khamoro navštěvuje ročně přibližně 10 000 lidí z České republiky a zahraničí. Jádrem celého festivalu je romská hudba, která představuje významnou součást světového kulturního dědictví. Za dobu existence festivalu se na koncertech divákům představilo více než 160 profesionálních romských kapel ze 40 zemí světa.