08.03.2018 20:00

IAMX se v novém světle vrací do Prahy

Projekt Chrise Cornera, zpěváka zaniklých Sneaker Pimps, se těší velké oblibě v naší zemi již od samého začátku. Elektroničtí IAMX se k nám vrací téměř každý rok, po minulé návštěvě v pražském Rock Café se 17. března znovu ukáží v klubu MeetFactory.

Syntenzátory, temnota, prokovace, obscénnost, melancholie. Takto by se zjednodušeně dala popsat dosavadní tvorba IAMX. Všechny tyto prvky jsou promítány do intenzivních živých vystoupení, které se musí vidět na vlastní oči. Na posledním albu Alive in the New Light (2018) se zpěvák Chris Corner rozhodl skoncovat se svými démony a vzestoupit v novém světle. Koncept projektu i přesto zůstává nedotčen – pouze nabízí o něco pozitivnější nadhled na osobní život zpěváka a dění ve světě než starší Metanoia (2015).

Během své 14 leté kariéry seskupení vydalo 8 studiových alb, včetně speciálního instrumentálního alba z minulého roku. Projekt spolupracoval s Imogean Heap, Kat Von D nebo producenty amerického seriálu How to Get Away with Murder, ve kterém se objevilo kolem 15 originálních písní. Právě ochutnávku nového alba nabídla finální epizoda, před samostaným vydáním nejnovějšího alba. Čerstvě vydaný singl Stardust z toho alba přináší v oficiálním videoklipu přesnou definici toho, co je IAMX vlastně zač.

 

{youtube}QryfTowQLsc{/youtube}

 

Podle statistik serveru setlist.fm by následující koncert měl být číslem 21 na našem území. Česko patří k nejnavštěvovanějším lokacím a svědčí tomu i mnohdy vyprodané kluby. Vstupenky na novou nevídanou audiovizuální show IAMX v rámci turné Alive in the New Light jsou k dispozici za 690 Kč v internetových obchodech fource.cz, GoOut.cz a v síti Ticketpro.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.