18.12.2019 18:21

Trója se silvestrovskou atmosférou v RockOpeře Praha

Pokud jste milovníci kvalitní rockové muziky a stále ještě váháte, kam zajít patřičně oslavit příchod Nového roku a nesedět jen doma u televize nad mísou chlebíčků - máme pro vás tip ! RockOpera Praha chystá na Silvestra koncertní premiéru svého nového díla Trója.

Troja tvoří čtvrtou část antické série, kam spadají první tři rockové opery Antigona, Oidipus Tyranus a 7 proti Thébám, která započala už v roce 2006. Pojednává o svárech mezi antickými bohyněmi a také mezi nápadníky překrásné Heleny, které vyústí ve válečný konflikt. Režie se ujala Irina Andreeva, známá i díky svému působení ve fenomenálním Teatr Novogo Fronta.

RockOpera Praha bude navíc spolupracovat se skupinou scénického a historického šermu Burdýři, jíž příznivci divadla mohli vidět už v dřívějších operách nebo v oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč. Divadelní premiéra je naplánována na příští rok a jak už bývá na Silvestra zvykem, diváci si musí vystačit pouze s její koncertní verzí. Nicméně i ta bude podle slov Milana Steigerwalda velkolepým zážitkem: "Vytvářím pro Tróju něco mezi hudbou pouště a metalem. Baví mě kombinování etna a tvrdé muziky a myslím, že se mají diváci na co těšit." V hlavní roli se diváci dočkají Kamila Střihavky coby krále Agamemnóna.

 

 

"Postavu zlého krále Agamemnóna ztvární Kamil Střihavka, pro kterého Trója představuje stěžejní téma. Zároveň se jedná o jeho první velkou zápornou roli v RockOpeře Praha," říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest. Ta se v současnosti připravuje na roli věštkyně Kassandry, jež bude diváky provázet celým příběhem. "Nevycházíme z žádné doposud známé filmové či literární adaptace. Zajímá nás jen pověst, na jejímž základě zpracováváme zcela nový scénář," dodává. Kromě ní a Kamila Střihavky se v dalších rolích představí Daniela Gildenlöw Langrová, Jan Toužimský nebo Jan Tláskal.

V průběhu prosince jste se již měli možnost zhlédnout některou z oper antické série případně speciální mikulášskou akci v RockOpeře, ale pokud vám nevyšel čas, nezoufejte. Silvestrovské premiérové představení písní z nové opery Troja ještě stihnete a pozor, začíná se 31. prosince už v 19 hodin. A pokud trávíte Silvestra na horách, vyberte si některou operu z programu pro příští rock.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.