03.10.2015 17:00

Večer se Stevenem Wilsonem ve Fóru Karlín

Steven se po svém letošním úspěšném vystoupení v Divadle Hybernia opět vrátí do našeho hlavního města příští rok v dubnu, aby zahrál ve větších prostorách Fora Karlín.

Steven Wilson je známý především jako frontman britské skupiny Porcupine Tree, kterou založil a vedl od roku 1987 do roku 2010. Stevenova činnost je mnohem rozsáhlejší i mimo tuto skupinu. Muzikant byl čtyřikrát nominován na cenu Grammy za svoji uměleckou činnost. Množství kapel, se kterými spolupracoval jako producent anebo s nimi hrál, dosahují řádu desítek, mezi nejznámější patří například: Yes, King Crimson, Jethro Tull, Opeth nebo Pendulum. V roce 2008 vydal svou první sólovou nahrávku s názvem Insurgentens.

 Čtěte také: Steven Wilson si na koncert přiveze své vlastní nádobíčko

Od té doby natočil celkem čtyři sólová alba, včetně letošní novinky Hand.Cannot.Erase, která dosáhla prvního místa v žebříčku nejprodávanějších rockových alb ve Velké Británii, třinácté místo v celkovém přehledu všech britských desek. Deska zazářila dokonce i za oceánem, v americkém Billboard 200 se umístila na krásném třicátém devátém místě. Album se dočkalo chvály ve spoustě tisku na obou stranách Atlantiku, nevyjímaje časopisy The Guardian a Eclipsed. V jeho rodné zemi (Británii) se mu letos dostalo tří cen za přínos světové progresivně rockové scéně na udílení cen Progressive Music Awards. Taktéž byl korunován „králem prog rocku".

Letošní Wilsonův koncert v Hybernii sklidil chválu nejenom u fanoušků, ale také kritiků a hudebních znalců. Nejeden člověk o vystoupení tvrdil, že to bylo jedno z nejlepších vystoupení v Praze letošní rok. Rozhodně si nenechte ujít tento krásný hudební zážitek. Steven vystoupí 16. dubna 2016 ve Fóru Karlín. Vstupenky si můžete již nyní zakoupit v síti Ticketportal, cena vstupenek od 990 - 1190 korun. Pro více informací navštivte www.stevenwilsonhq.com nebo www.ticketportal.cz.

Média

Steven Wilson - Perfect Life

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.