19.01.2012 2:30

CD: Scooter na The Big Mash Up zaujme především monstrózním megamixem Doporučeno

Je jen málo lidí, kteří neznají tvorbu německé sestavy, která sklízela úspěchy už pod názven The Loop. Teprve při skladbě Hyper Hyper se svět dozvěděl také o Scooteru.


Frontmanem hamburské trance-rave-houseové skupiny Scooter není nikdo jiný, než H.P. Baxxter, modrooký árijský typ, ovšem vesměs usměvavý a téměř v každém klipu s mikrofonem před ústy. Stále oblíbení Scooter vydali v říjnu 2011 nové, v pořadí již šestnácté (!), studiové CD The Big Mash Up, se kterým právě objíždí Evropu.

The Big Mash Up startuje, jak je tomu u podobných skupin zvykem, řízným intrem, nesoucím název C.I.F.L., které přejde rovnou ve skladbu druhou, David Doesn´t Eat, kde už se elektronický styl projevuje od samotného začátku. Dvojku doplňují ještě zpěv a elektronické hlasy.

Víte, že Scooter přijede opět do Brna? Čtěte více

Dreams jsou tradiční směsicí pomalejšího a rychlejšího rytmu. Avšak nic převratného posluchače u trojky nezdrží. Ovšem Beyond The Invisible zaujme už od začátku. Vokály chytnou za uši a singl sluchové ústrojí nepustí ani při midi zvucích, které možná zpočátku zapůsobí rušivě, ale pak dokonale zapadnou. Na singl alba aspiruje jistojistě C´est Bleu, kde opět H.P. Baxxterovi vypomůže zpěvačka v jiném než anglickém jazyce. Z názvu je jistě dobře poznatelné, že půjde o francouzštinu. Nechybí také typické francouzské harmoniky podkreslující celou tuto taneční záležitost.

Je možná škoda, že Scooter nezůstává věrnější své počáteční tvorbě, i když je pochopitelné, že musí jít s dobou, jenže písně, ve kterých posluchač poznává například již zmíněný Hyper Hyper, Nessaja či Back in the UK, jsou rozhodně chytlavější, než bezduchý electro styl jako v tracku 8:15 To Nowhere.

Kousek pojmenovaný The Only One ale znovu vtáhne fanoušky do časů minulých. Tradiční mluva zpěváka, doprovodné zpěvy, povzdechy a masové Yeeeah jsou to, na co se pamětník této muziky těší. Za zmínku z prvního disku stojí ještě Copyright a Summer Dream, ale v závěru CD 1 už se každý těší na dvojku.

Při vložení disku číslo dvě se totiž rozzáří oči především fandům mixů a starších songů Scooterů. V Suck My Megamix zazní hity jako One (tou celý megamix začíná), Ti Sento, Jumping All Over The World, Whatever You Want, And No Matches, The Question Is What Is The Question, Hyper Hyper, Hello! (Good To Be Back), Move Your Ass, How Much Is The Fish, Let Me Be Your Valentine, Jigga Jigga a spousta dalších singlů, které kapelu proslavily. Pro přesnost, Suck My Megamix obsahuje všech 46 singlů Scooteru.

Scooter, The Big Mash Up
CD1: C.I.F.L., David Doesn´t Eat, Dreams, Beyond The Invisible, Sugary Dip, It´s A Biz, C´est Bleu, 8:15 To Nowhere, Close Your Eyes, The Only One, Sex and Drugs and Rock ´n´ Roll, Copyright, Bang Bang Club, Summer Dream, Mashuaia, Friends Turbo
CD 2: Suck My Megamix (The Longest Scooter Single In The World)
59:03 + 79:57
Warner Music/Supraphon
Řijen 2011
Hodnocení: 70 %

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.