Komunál na albu Naše věc zůstává věrný svým fanouškům

Zákeřný virus narušil chlumeckému Komunálu plány na velkolepý křest nového alba Naše věc v pražské Lucerně. Akce se musela přesunout na září, ale nahrávka vyšla v termínu. Na poměrně skromné ploše necelé třičtvrtě hodinky tu najdeme celkem dvanáct nových písní.

Komunál - Naše věc Komunál - Naše věc Zdroj: přebal CD

 

Komunál přichází s novou studiovkou po třech letech. Tradičně vymazlená grafika obalu tentokrát odkazuje na italskou mafii - rodinu, která drží spolu za všech okolností. A právě k této věrnosti přirovnávají hudebníci vztah se svými fanoušky, což je téma titulní písně. Moc překvapení se tu věrní příznivci věru nedočkají.

Trochu netradiční je téma úvodního songu Chycenej v sítích. Internet a sociální sítě nezní jako úplně tradiční inspirace pro texty frontmana Luboše Suchánka. Při bližším poslechu ale zjistíme, že i na tuto problematiku nahlíží pohledem člověka, odcizeného okolnímu světu za zdmi blázince. Další vyvrhel zasluhující pochopení. V tomto se Suchánek asi nikdy nezmění. Jasnou trefou do černého je titulní pecka jako stvořená k houfnému poskakování do rytmu.

 

 

Je již tradicí, že desky Komunálu přetékají patosem a teatrálností. Pokud jsou vám vzletná slova a občasné fráze z internetových memů proti srsti, Komunálu byste se asi měli vyvarovat, protože právě patos patří mezi jejich poznávací znamení. A na novince se s ním nijak nešetří. V písních jako U Čertovky (jakási pocta Janu Werichovi) nebo Dva přístavy je toho na mě už trochu moc. Naštěstí hudebně je vše na svém místě, písně mají většinou odpich, v těch pomalejších zase vynikne hladivý klavír Jaroslava Bárta Nováka. A nad tím vším se tyčí Zapalte nás - pocta Vláďovi Šafránkovi, znamenající druhou spolupráci Komunálu se zpěvákem Dymytry Janem Protheem Macků. Tenhle jasný hit kapela představila už před několika měsíci.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Celkem patnáctý počin Komunálu (dříve Komunálního odpadu) znamená pokračování v nastolené cestě. Tahle kapela se už dávno našla a nová kolekce přináší sebevědomý, dospělý materiál. A k tomu navíc minimáně dva neoddiskutovatelné hity, jež se v setlistech zabydlí na hodně dlouhou dobu. Své fanoušky tak nemůže zklamat.

Další informace

 • Interpret: Komunál
 • Název: Naše věc
 • Formát: CD
 • Skladby: Chycenej v sítích, Naše věc, Pod maskou klauna, U Čertovky, Sen, Ve stínu štítu, Tanec v dešti, Dva přístavy, Prolomenej led, Za ostnatým drátem, Zapalte nás, Poslední kulka
 • Čas: 43:33
 • Datum vydání: 23. 3. 2020
 • Vydavatel: Komunál
 • Hodnocení: 70 %
Napsal(a):

1 komentář

 • Odkaz Komentáře Giroir pondělí, 27 červen 2022 12:54 napsal(a) Giroir

  cost sumatriptan 50mg - order imitrex 25mg sumatriptan online buy

Zanechat komentář