06.06.2017 11:27

Druhý den Metalfestu: Po veselých Finech následovalo hvězdné přivítání

Plzeňský Amfiteátr Lochotín se o víkendu od 2. do 4. června stal dějištěm tradičního festivalu tvrdé hudby Metalfest. Jako obvykle se sjeli metalisté z celé republiky i blízkého okolí. Sobota, druhý festivalový den, potěšil především příznivce symfonického a melodického metalu. Večer ovládla pódium Tarja Turunen, ještě před ní kapela Amaranthe. O rozehřívací kotel se skvěle postarali Ensiferum.

V lochotínském Amfiteátru na pódiu poskakuje zpěvačka Elize Ryd. Se svou kapelou Amaranthe je v sobotu 3. června předposlední účinkující. I tak ale dav u pódia tvoří především mladé dívky, které tato kombinace metalu a popu láká víc než ostatní metalisty. Amaranthe dohrají písničku a okamžitě sklízí aplaus. Znenadání se ale ozve hlasitý jekot a potlesk, který vychází zvenku areálu. 

 Fotografie z druhého dne festivalu Metalfest najdete zde. 

Od místa, kde probíhají autogramiády. Tam totiž právě přichází hlavní hvězda dne, bývalá zpěvačka Nightwish Tarja Turunen se svým hostem. Tím je vokalistka kapely Within Temptation Sharon den Adel. Několik set přítomných fanoušků je vítá ohlušujícím křikem, odevšad blikají blesky fotoaparátů. Přivítání jako někde v Hollywoodu. Tarja se Sharon usedají za stůl a začínají se podepisovat fanouškům.

Spory o playback

V půl desáté již Tarja stojí na pódiu a zahajuje svůj set. Na to, jak vřele ji přivítali lidé u autogramiád, je však aplaus nyní spíše vlažný. „Nezpívá náhodou na playback?" ptá se svého okolí vysoký metalista v tričku Iron Maiden při třetí písničce. „Těžko říct, ale snad ne," krčí rameny další z přihlížejících. Tak jako tak, Tarja předvádí obstojný výkon a její operní zpěv se Plzní nese vskutku precizně. Jenom jednotlivé písničky občas splývají dohromady, jedna s druhou.

Po chvíli Tarja zve na stage svého hosta, Sharon den Adel. Obě zpěvačky se objímají a zanedlouho Lochotínem hřmí jejich společná píseň What About Us. Nejvýraznějším kouskem vystoupení ale zůstává pomalejší I Walk Alone.

 

 

Zatímco během symphonic metalového koncertu Tarji Turunen se fanoušci akorát pohupovali do rytmu, při odpolední show finských folk metalistů Ensiferum se pod pódiem rozpoutal slušný kotel. Pogující metalisté padali jeden přes druhého a po rukou prvních řad čas od času někdo proplul až přes mantinely k ostraze. Akordeonistka Netta Skog se usmívala na všechny strany i ve chvíli, kdy jí vypadl zvuk jejího nástroje. Technický nedostatek ale Ensiferum přešli s humorem. Nezahrát kvůli němu Lai Lai Hei nebo One More Magic Potion by jim asi přítomní fanoušci do smrti neodpustili...

Konev proti horku

Těsně před Ensiferum se natěšeným návštěvníkům předvedli čeští Citron s tradičně hostující zpěvačkou Tanjou. „Citróni" si na Metalfest kromě Tanji dovezli i vlastní obrazovky, na které během koncertu promítali své staré fotky a videoklipy.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

„Sakra, tohle se nedá vydržet," pronesl v publiku jeden z metalistů. Nemyslel tím ale probíhající koncert, pouze okomentoval vedro a vydal se k vodovodnímu kohoutku v zadní části areálu. Rovnou s celou zahradní konví. Jeho slova potvrdil do mikrofonu i zpěvák Citron: „Kurňa, je tu vedro jak sviňa."

 

 

Ani rostoucí teploty milovníky metalu neodradily od oblíbených kapel. Kdo holduje death metalu, ten si nenechal ujít řecké Septicflesh. Power metalisty potěšila především vystoupení skupin Serious Black a The Unity. Druhou z těchto kapel dali před nedávnem dohromady dva členové skupiny Gamma Ray. Není proto žádným překvapením, že Lochotínem zněly i staré pecky této německé metalové legendy. Například Send Me a Sign...

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.