Krátce po devatenácté hodině se ve slušně zaplněném sále divadla setmělo a na pódiu se ujala úvodního slova mluvčí sdružení na podporu léčby Hodgkinova lymfomu. Po krátkém představení onemocnění, poděkování umělcům a organizátorům mohl dvou a půlhodinový koncert začít. Sálem, který byl kvadrofonně nazvučen, se začaly linout první tóny skladby Shine On Your Crazy Diamond. Tato píseň je dnes již brána jako takový open song kapely Pink Floyd. Na pódiu se pomalu schází kompletní kapela ve složení Filip Benešovský (zpěv, basa), Michal Kašpar (zpěv, solová kytara), Tomáš Kašpar (bicí), Jan Kalous (zpěv, kytara), Victoria Priest (zpěv, klávesy), Vítek Beneš (zpěv, klávesy), Zdeněk Imramovský (percuse, basa), Vladimír Boryš Secký (saxofon), Lada Soukupová a Lenka Kopecká (vokalistky). Na skoro třináctiminutovou skladbu navazuje píseň Learning To Fly doprovázená projekcí leteckých záběrů. Na řadu přichází píseň Dogs z alba Animals. Skoro osmnáctiminutová píseň sklízí první velké ovace. Kapela na to reaguje písní On The Turning Away, při níž se na pódiu objevuje první host večera, slovenský zpěvák Martin Námešný.
Píseň má neskutečně gradující závěr. Skvělé! Ozývá se zvuk domácích spotřebičů a všem je jasné, že se bude hrát z alba Wish you were here. Přichází chod o třech skladbách ve složení Welcome to the machine, Have a cigar, kde alternuje Filipa druhý host Michal Malátný, a pomalá skladba Wish you were here. V první části ještě zazněla píseň What Do You From Me a dvě písně ze sólové tvorby Rogera Waterse - It´s a Miracle a Perfect Sense. Poté již projekce oznamuje dvacetiminutovou přestávku.
Po pauze přichází na řadu vzpomínka na předchozí projekt. Přehrávka kompletního alba Dark side of the Moon. Vybavuje se mi záznam koncertu PULSE. Nemá asi cenu vypisovat pořadí skladeb, neboť si myslím, že je to v případě tohoto dnes již legendárního alba zbytečné. Opět je vše zahráno s přesností a citem. V této části bych ale vyzvednul dva okamžiky. Pro mě osobně obzvláště silným okamžikem byla skladba The Great Gig in the Sky. Jak mnozí vědí, v této skladbě dominuje zpěv vokalistek a mně osobně vždy nabíhá husí kůže po celém těle. I tentokrát tomu tak bylo, což jen potvrdilo kvality zpěvaček tohoto uskupení. Druhým okamžikem, který diváky překvapil, byl déšť stovek bankovek s karikaturami českých politiků při písni Money, což mnohé jistě pobavilo. Druhá část koncertu končí a kapela se poprvé loučí s publikem, ale ne na dlouho.
Po pár minutách bouřlivého potlesku následuje přídavek v podobě několika písní z kultovní desky The Wall. Na pódium přichází trumpetista a klávesistka s akordeonem otevírají tento set písní Out of the Wall, která za explodujících kytarových riffů přechází do skladby In the flesh?. Na balkoně se zjevuje v uniformě zpívající Michal Malátný představující postavu diktátora a na pódiu mezitím svižným tempem roste zeď. Samozřejmě když The Wall - nesmí chybět
Another Brick in the Wall, které se pěvecky ujímá poslední host večera Jan Neckář. Show pomalu finišuje a přichází poslední, pro mě asi nejlepší, skladba od Pink Floyd Comfortably numb se skvělým dvojitým kytarovým sólem Michala Kašpara. Celý koncert končí nečekaným zbořením zdi, což překvapuje hlavně diváky v prvních řádách. Michal Benšovský s přáteli děkuje za přízeň a uklání se spokojenému obecenstvu.
Prohlédněte si také : Fotogalerii z koncertu
Celkově není koncertu co vytknout. Perfektně zahráno i zazpíváno. Kvadrofonní zvuk splnil svůj účel a umocnil tak efekty jednotlivých skladeb. Výborný je taktéž nápad s českými titulky doprovázejícími písně během koncertu. Přiblíží tak hudbu Pink Floyd zase o něco více těm, kteří neoplývají znalostí angličtiny. Určitě to stojí zato, protože texty jsou plné myšlenek, odkazů a vzkazů. Videoprojekce skvěle doplňuje téma skladeb.
Samozřejmě se tu nabízí srovnání se zahraničními revivaly Australian Pink Floyd Show a Brit Floyd Show (ti navštíví Prahu a Brno tento prosinec), ale osobně si myslím, že by to bylo zcestné. Zahraniční revivaly jsou výdělečný byznys založený na kopírování originálu 1:1 včetně zvuku, světel, projekcí, efektů apod. Sám Filip v rozhovoru pro Musicweb prozradil, že on s přáteli nedělá show za účelem výdělku, ale za účelem podělit se s diváky o úžasnou hudbu a odkaz kapely Pink Floyd a Rogera Waterse. O to je výsledek mnohem silnější.
Tímto chci poděkovat kapele za skvělý hudební zážitek a těším se na další setkání.