22.11.2022 22:33

Harlej spolehlivě pobavil v Kolíně

Na své podzimní turné vyjela “heavy metalová skupina z Prahy a Mostu” Harlej a kolínský kulturák je pro ně, zdá se, již tradiční štace. Není se co divit, pravděpodobnost, že bude narváno je vysoká.

 Ani tentokrát fanoušci nezůstali doma a tak těsně před devátou nebylo v sále k hnutí. Harlej se tentokrát obešli bez předkapely, ale publikum rozhodně žádné rozehřívání nepotřebovalo. Kapela nastoupila na scénu tradičně za zvuku prezidentské fanfáry a také nadšeného jásotu natěšeného publika. Začalo se tradičně vypalovačkou Zfetovanej z debutového alba. Jednoduchá vyřvávačka je zkrátka ideální koncertní otvírák a těžko se v baráku najde někdo, kdo by nemohl zpívat refrén, protože by ho neznal. Píseň zároveň (spolu s Vostudou, jež zazní o něco pozdějí) tvoří výborný kontrast k novější, mnohem sofistikovanější tvorbě. Harlej se za své kořeny nestydí, ale vyvíjí se.“A na těch písničkách je to fakt znát!”

Zaujalo mě, že zpěvák Tomáš Hrbáček už pod kšiltovkou neskrývá svou mohutnou hřívu. Poslední máničkou v kapele tak zůstává český Tom Araya Kolinss, kterého snad pod nůžky nikdo nedostane. Oceňuji scénu, jíž dominuje obrovská obrazovka, pokrývající celý zadní prostor pódia. Projekce opticky výrazně zvětšují velikost sálu a dělají z koncertu o něco velkolepější zážitek. Většinu programu se sem promítají  záběry z kamer, zabírajícíh dění na pódiu, jen před přídavkovým hitem Strážní andělé je k vidění púsobivá animace, přecházející do oslňující bílé.

Nebudu tady hodnotit výkony jednotlivých hudebníků. Tahle sestava je pohromadě už dlouho a její vyhranost i sehranost je zjevná. Jedinou vadou na kráse je nepříjemné praskání zlobícího mikrofonu, které kazí zážitek z některých písních. Co se týče setlistu, žádných velkých překvapení jsme se nedočkali. Obvykle finálový Svařák zazněl hodně zpočátku, dlouho jsem neslyšel polozapomenutou Lopatu a řekl bych, že Vrátím se zpátky z poslední desky Smutku dávám sbohem si na tomto turné odbývá živou premiéru (ale možná se mýlím).
Není divu, že devadesátiminutový program utekl jako voda. Harlej sklízí plody své poctivě odmakané popularity a návštěvníci jeho koncertů si užívají každý další song, připomínající jim něco něco z vlastních životů. Vyvrcholení současného turné bude předvánoční Lucerna a už teď je jasné, že to bude velké.

Setlist: Zfetovanej, Kapitán Morgan, Lopata, Na prodej, Svařák, Malá nevěrná holka, Tráva, V dálce už možná svítá, Nejsem zklamanej, Hodný holky zlý kluky chtěj, Vrátím se zpátky, Živýho mě nedostanou, Smutku dávám sbohem, Vostuda, Královna noci, Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel děvče s nízkým IQ, Zrzi, zrzi, Z Cuby kiwi, Než to s náma půjde ke dnu, Přirození, Pověste ho vejš, Proč pocit mám, Proměna (akusticky), Až tady jednou nebudu, Strážní andělé, Optimistická

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.