Lucerna Music Bar otevřel dveře do svých útrob ve 20 hodin, přesto se všichni, kdo dorazili na koncert, dovnitř neodebrali. Nešlo přehlédnout početné skupinky lidí nervózně postávajících kolem vchodu s cedulkami „Koupím lístek“. Vzhledem k tomu, že koncert byl beznadějně vyprodaný už odpoledne, kdo si lístek nekoupil v předprodeji či na místě během dopoledne, měl tak trochu smůlu.
Předskokanem hlavního koncertu byl jamajský zpěvák Gavinchi a domácí selektor MajorP, Herby Boy a Rollandblow feat. MC Zaggamuffin. Gavinchi, který neustále poskakoval po pódiu a houpal se do rytmů reggae, se svou hudbou snažil rozproudit přítomné návštěvníky. Publikum se tak podařilo víceméně rozehřát, nálada byla během chvilky velmi uvolněná, a když Gavinchi začal vykřikovat slova jako Praha a Jamajka, celé osazenstvo mu sborově odpovídalo. Bylo však evidentní, že na hlavní hvězdu večera se stále čeká.
Podívejte se také na fotogalerii Evy Makovské
Kolem desáté hodiny večerní se na pódiu objevil tolik očekávaný Stephen Marley a všichni přítomní v Lucerna Music Baru, který ten večer doslova praskal ve švech, ho přivítali bouřlivým a velmi vřelým potleskem.
Stephen Marley, druhý syn jamajské legendy Boba Marleyho, byl s muzikou v kontaktu od narození. Již v osmi letech nazpíval pro rodinnou skupinu Ziggy Marley & The Melody Makers své první vokály k písni Sugar Pie a v současnosti lze říci, že je z rodiny, co se týče produkce hudby a koncertování, nejaktivnější. S produkcí začal Stephen v roce 2005, kdy postupně vydal tři alba svého bratra Damiana Marleyho. Pod jeho jménem vznikla také alba jeho dalšího bratra Juliana Marleyho či album Chant Down Babylon věnované památce jeho otce.
Když začal Stephen zpívat, všude se rozhostila uvolněná a přátelská atmosféra, k čemuž přispěli i lidé s vlajkami v rastafariánských barvách, které, stejně jako publikum, vlály v reggae rytmu. Po skladbě No Cigarette Smoking, kterou si Stephen bravurně vystřihl s jednou ze svých vokalistek, už bylo slyšet jen ohlušující potlesk, který se opakoval také po písni s názvem Pale Moonlight.
S nástupem skladby Buffalo Soldier Stephen připomněl své kořeny, a pokud si do této doby náhodou někdo na Boba Marleyho nevzpomněl, tahle píseň vše změnila. Kromě otcových skladeb byla vzpomínka na Boba Marleyho přítomná i v samotném Stephenovi, který, ať už vědomě či nikoli, dělal při zpěvu stejná gesta jako kdysi jeho otec. Když zazněly Redemption Song a Could You Be Loved a publikum začalo mávat zapalovači ve vzduchu, byla atmosféra nepopsatelná.
Nakonec zpěvák předvedl i publikem vyžádaný přídavek v podobě písně Three Little Birds, kterou však víceméně zpívali všichni přítomní dohromady, a udělali tím tak hezkou tečku za opravdu vydařeným večerem, o který se postaral Stephen Marley svou vynikající reggae hudbou, otevřeným přístupem a pohodovou atmosférou.