Jak jste se stal ředitelem Českého pivního festivalu ?
Po šestiletém působení v hotelnictví v Karlových Varech přišla nabídka na Český pivní festival, která byla velmi silnou výzvou. S rodinou jsme plánovali návrat do Prahy a tato nabídka jej pouze urychlila.
Stojíte v jeho čele už od prvního ročníku a čí byla myšlenka jej uspořádat, byl jeho vznik ovlivněn slavným německým Octoberfestem ?
V jeho čele stojím druhým rokem a mou snahou je jeho formát optimalizovat a finalizovat. Důkazem toho je letošní lokace, kterou bude premiérově Letenská pláň. Jsem přesvědčen, že je to nejideálnější místo pro náš festival. Idea Českého pivního festivalu byla určitě ovlivněna mnichovským Oktoberfestem, ovšem v případě našeho festivalu se snažíme o maximální rozmanitost nabízených piv, tedy o prezentaci naší bohaté pivní kultury.
Jak vypadá Váš pracovní den během konání festivalu – jste v areálu celý den ? Při takové velké nabídce piva a dobrot to musí být velice náročné (i pro abstinenta) ...
Festivalový den je velmi náročný. Přípravy na otevření festivalu, kontrola celého areálu, personálního obsazení apod. Máme mnoho opakovaných návštěvníků, jak z řad fyzických osob, tak z řad firem, které našeho festivalu využívají jako vhodné příležitosti ke korporátním večírkům. Jsem velmi rád, že se tato tradice hojně rozvíjí a součástí mé práce je také kontrola spokojenosti našich návštěvníků, hostí a klientů. V loňském roce jsem vypil všehovšudy jeden tuplák piva, prožívám každou vteřinu festivalu a s vyšší mírou alkoholu v krvi by to šlo velmi špatně ... :-)
Je příprava festivalu se vším co k němu patří Vaše celoroční práce, případně čím se zabýváte mezitím ?
Příprava festivalu je majoritní součástí mé práce. Naše společnost vyvíjí ještě další aktivity, organizuje akce i jiného charakteru, než je Český pivní festival. Jen, co letošní festival skončí, začíná vše nanovo. A to nejen pro Prahu, ale i pro zahraniční destinace, do kterých máme s festivalem také namířeno. Jsou mezi nimi takové exotické destinace, jakými je Čína, Srí Lanka, Columbie...
Jak vznikl nápad soutěže kapel Rock’n’Beer Fest ? Jak jste spokojen s jeho loňským prvním ročníkem ?
Rock´n´beer fest byl nápad z mé hudební životní etapy. V Karlových Varech jsme založili hudební skupinu a chtěli „dobýt svět“. Na vlastní kůži jsem tak poznal, jak složité může být zahrát si na velké akci, jak složité to mají mladé, začínající kapely. Formát Českého pivního festivalu pak takovéto myšlence velmi nahrával. Proto jsme vytvořili hudební festival, v rámci kterého soutěžíme a návštěvník festivalu má pak možnost vyjádřit se k tomu, jakou kapelu by si v rámci své návštěvy festivalu chtěl poslechnout. Loňský ročník byl první a mám radost, že jsme vytvořili tradici, která žije, a která je již kapelami vyhledávána. Velké díky patří porotě loňského i letošního roku, mám velkou radost z toho, jak k soutěži a svým povinnostem v ní porotci přistupovali a přistupují.
Vy sám máte za sebou hudební minulost – nebo je to už jen minulost ? Kde, s kým a jaký žánr jste hrál ?
Etapa karlovarské skupiny Yellow, ve které jsem hrál a zpíval, je již, bohužel, minulostí. Vždy jsme říkali, že hrajeme kytarový melodický pop-rock, něco podobného o nás i napsali v časopisu Filter.. ? Našimi vzory byli vždy U2, Coldplay, Keane, Editors apod.
Jakým tempem roste návštěvnost festivalu, máte přehled zhruba jaké procento cizinců jej navštěvuje ? Spolupracujete s cestovními kancelářemi, které k nám pořádají jedno či vícedenní zájezdy právě na Český pivní festival ?
Tempo růstu návštěvnosti je vždy přímo úměrné počasí. To nás v loňském roce velmi nepotěšilo, končili jsme den před pražskými povodněmi. Spolupráce s cestovními kancelářemi je jedna z aktivit, která nám pomáhá v PR festivalu i v zajištění návštěvníků ze zahraničí. Mám radost, že tato spolupráce velmi dobře funguje a již v tomto momentu potvrzujeme rezervace na rok 2015.