11.05.2013 15:00

Festival Sziget už zná dalších dvacet interpretů

Dalších dvacet jmen dostalo propustku na jeden z největších multižánrových festivalů v Evropě Sziget - Island of Freedom. Rozbouřit vody omílající ostrov uprostřed Budapešti se chystají Biffy Clyro, Mika, Regina Spektor nebo Nero live.

Sedmidenní nonstop party, kolem dvoustovky koncertů, divadel a vystoupení každý den, šedesátka různých míst a hlavně výběr z toho nejlepšího, co současná světová hudební scéna nabízí. To vše navíc v nádherném prázdninovém čase a v prostředí historické Budapešti. To je maďarský Sziget, který si letos zamluvil termín od 5. do 12. srpna.

 

 

Na hlavní stagi se letos představí také nejlepší současná koncertní kapela z britských ostrovů Biffy Clyro. Tahle britská kapela v současnosti sklízí jen ty nejlepší kritiky a jejich vystoupení se odehrávají před zaplněnými stadiony. Letos, již podruhé (poprvé v roce 2011), si vysloužili ocenění nejlepší živá kapela při udílení cen Q a NME Awards. Letos v lednu vydali své čtvrté řadové album Opposites, které se ihned vyšvihlo na první místa britských hitparád.

 

Čtěte také: Sziget staví základy na Blur, Parov Stelar Band a Hadouken

 

Dalším nově příchozím je Michael Holbrook Penniman, známý ve světě pod jménem Mika. Má pověst jednoho z nejtalentovanějších popových umělců dnešní music scény. Jeho desky bodují stejně jako jeho vystoupení, která mají vše, co se od hvězd takového formátu očekává. Zatím poslední album The Origin of Love si budete moci vychutnat opět na hlavní scéně festivalu.

Regina Spektor je zpěvačka, která je českému publiku dobře známá. Rodačka z Moskvy, žijící již mnoho let v New Yorku, s nezaměnitelným stylem, využívající ve svém projevu to nejlepší ze všech hudebních žánrů.  Fantazie a intenzita, kterou vkládá do svých písní, dělají z jejích vystoupení neopakovatelné hudební zážitky.

Hudba a vystoupení trojice - Daniel Stephens, Joe Ray a Alana Watson je častována přívlastky jako futuristická, sugestivní či extrémně dynamická. Tahle elektro formace funguje od roku 2010, kdy se dva Britové, kamarádi a producenti, spojili s nadějnou a talentovanou zpěvačkou a založili projekt s názvem Nero live. Jejich dubstep, drum’n’bass a electro house zaznamenal tak obrovský úspěch, že jejich nekončící přívlastky budete moci zhodnotit na letošním Szigetu v Arena Stage.

 

Dalších nově zveřejněná jména:

Booka Shade live

The Joy Formidable

Erol Alkan

Felix Cartal

Blaudzun

Monophona

Splendid

Bat for Lashes

Flogging Molly

The Cribs

Little Boots

Gesaffelstein

Dub FX

dOP

Donots

Hoffmaestro

Rangleklods live

Daily Bread

 

Celý line-up i kompletní program den po dni si můžete prohlédnout na stránkách festivalu.

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.